عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۲۰۰

چند قدمی روی ماه ازشاعر شیرازی

آلِ یس امسال نیز کتاب دیگری را با عنوان «چند قدم روی ماه» و درقالب اشعار نو، منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مهندس سید محمد امین آلِ یس که در شهریور امسال مجموعه اشعار کلاسیک خود را در کتابی با عنوان «بوستان آلِ یس» منتشر کرده، اکنون نیزکتابی با عنوان «چند قدم روی ماه» را به چاپ رسانده که مجموعه ای از اشعار او در قالب نو و آزاد است و از بهمن ماه ٩٤ در اختیار علاقه مندان قرار داده شد.
این هنرمند شاعر در این باره گفت: کتاب «چند قدم روی ماه» نیز مانند کتاب «بوستان آلِ یس» توسط انتشارات شاهچراغ (ع) و در شیراز منتشر شده که در ١٠٤ صفحه به چاپ رسیده است.
بنابه گفته وی، پرداختن به موضوعات مختلف برای نوشتن، ارتباطی با عدم تمایلش به سرودن شعر ندارد و او همچنان در حال سرودن شعر هم در قالب کلاسیک و هم در قالب نو است و در آینده نزدیک باز هم مجموعه اشعار جدید خود را منتشر خواهد نمود. اما همانگونه که می گوید، علاقه او به مقوله هنر و توانایی وی در پرداختن به شاخه های مختلف گرایش های هنری باعث شده تا خود را در یک مسیر محدود نکند و کتاب هایش را در عناوین گوناگون ارائه دهد. آل یس از نوشتن چند کتاب دیگر نیز خبر داد که در موضوعات مختلفی مانند نقاشی، رمان، داستان و متون ادبی در حال نگارش است.
نکته قابل توجه در مورد مهندس آل یس آن است که این شاعر و نویسنده جوان در سال ٩٤ تاکنون دو مجموعه شعر در دو قالب مختلف کلاسیک و نو را منتشر ساخته که هر دو کتاب توسط اساتید و اهالی شعر و ادب مورد تقدیر و تأیید قرار گرفته است. همچنین کتاب دیگری از مجموعه نمایشنامه های او در نوبت چاپ است که به دلیل فشردگی کار احتمالاً آن را در سال ٩٥ منتشر خواهد کرد. با این روند به نظر می رسد که مهندس آل یس در سال ٩٥ نیز مانند امسال پرکار و فعال ظاهر شود.
سیدمحمد امین آل یس ٢٨ ساله گرچه کارشناس ارشد رشته زمین‌شناسی اقتصادی است؛ اما از کودکی علاقه وافری به امور هنری داشت و از همان دوران نقاشی، طراحی و کاریکاتور را دنبال می‌کرد. او پس از ورود به دانشگاه نیز فعالیت‌های هنری خود را ادامه داد و از عرصه نقاشی دریچه‌ای به سوی نویسندگی، شعر و نمایشنامه‌نویسی گشود و سفر معنوی حج تأثیرات شگرفی در او داشت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۴/۱۱/۱۲ -  شماره 5212
جستجو
جستجو
بالای صفحه