عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۰۳۹۲

خانه فرهنگ خانه‌زنیان پرکتاب می‌شود

آثار کتابخانه خانه زنیان با همکاری سازمان کتابخانه ها به خانه فرهنگ خانه زنیان منتقل می شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، محمدمهدی اسدزاده، سرپرست خانه فرهنگ شهر خانه زنیان، گفت: سوم شعبان سال گذشته، همزمان با سوم خرداد، کتابخانه خانه فرهنگ شهر خانه زنیان، با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیراز و برخی از مسئولین منطقه افتتاح شد.
وی ادامه داد: در طول این یک سال، ٥ برنامه مختلف با موضوع کتاب و کتاب خوانی توسط این خانه فرهنگ برای دانش آموزان و علاقمندان اجرا شد. در این برنامه‌ها بیش از ٥٠ نفر که بیشتر در مقطع دانش آموزی بودند حضور داشتند.
اسدزاده با بیان اینکه برنامه های یادشده شامل کلاس‌های کتاب خوانی، بازدید مدارس از کتابخانه، آشنایی دانش آموزان مدارس با کتابخانه، خلاصه نویسی کتاب‌ها و اجرای داستان های کتاب‌ها توسط دانش آموزان بود، گفت: در این برنامه ها که با هماهنگی و همکاری اداره آموزش و پرورش شهر خانه زنیان برگزار شد، مدارس شهید ساسانی دخترانه و پسرانه، مدرسه راهنمایی زینب کبری و مدرسه راهنمایی خدیجه کبری بیشترین فعالیت را داشتند.
سرپرست خانه فرهنگ شهر خانه زنیان افزود: کتابخانه خانه فرهنگ شهر خانه زنیان، مدت دو سال بود که در تعطیلی به سر می برد و گفته می شود که کتاب های آن کتابخانه به کتابخانه دشت ارژن منتقل شده است. با رایزنی‌هایی که توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیراز انجام دادیم، قرار است که این کتاب‌ها به کتابخانه خانه فرهنگ شهر خانه زنیان برگردانده
شوند.
وی بیان داشت: ما به دنبال آن هستیم تا سازمان کتابخانه‌ها را برای تأسیس کتابخانه در شهر خانه زنیان متقاعد نماییم. اما این امر نیاز به این دارد تا مردم و مسئولین شهری خانه زنیان نیز درخواست خود مبنی بر تأسیس کتابخانه در این شهر را با سازمان کتابخانه های استان فارس مطرح کنند. این مسئول خاطرنشان ساخت: با مطرح شدن تأسیس کتابخانه خانه فرهنگ، توانستیم بیش از ٦٠٠ جلد کتاب از دانشگاه سلمان فارسی کازرون، ٣٠٠ جلد کتاب از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ١٥٠ جلد کتاب از دانشگاه آزاد کازرون و ١٠٠ جلد کتاب از دانشگاه شیراز بگیریم.
همچنین بیشترین کتب اهدایی توسط مژده نسیمی، الهه علیزاده، اسدزاده، معصومه مرادی و الهام طرق به کتابخانه هدیه شد.  
گفتنی است: این کتابخانه دارای ١٥٠٠ عنوان کتاب در ٢١٠٠ جلد کتاب با ٦٠ موضوع می باشند. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۲/۲۲ -  شماره 5285
جستجو
جستجو
بالای صفحه