عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۴۶۸۸

آتش سوزی دو منزل مسکونی به دلیل اتصال برق

عدم رعایت نکات ایمنی و سیم کشی غیر اصولی ساختمان و استفاده چند دستگاه از یک سه راهه و کشیدن بار اضافی از پریز باعث آتش سوزی  و خسارت زیاد در دو منزل مسکونی شد.
در ساعت ۳:۷ دقیقه بامداد روز گذشته، گزارش آتش سوزی در یک منزل مسکونی، آتش نشانان از ایستگاه یک و نیروی کمکی از ایستگاه ۱۲ را روانه محل حادثه در یک منزل مسکونی در منطقه سه شهرداری شیراز کرد. تیم اطفایی پس از حضور در محل و ۳۵ دقیقه تلاش آتش را مهار کرد. رضاپور خاکی کمک فرمانده ایستگاه یک در این باره گفت: علت آتش سوزی این منزل مسکونی اتصال برق و کشیدن باراضافی از یک پریز برق به دلیل استفاده از سه راهه و تأمین برق چند دستگاه برقی بوسیله سه راهه بود که باعث ایجاد حرارت و آتش سوزی در لوازم برقی موجود در آشپزخانه شده بود. پورخاکی ادامه داد: تیم اطفایی پس از رسیدن به محل حادثه، بوسیله چند دستگاه خاموش کننده پودری و آب عملیات اطفا حریق و همچنین عملیات تخلیه دود را انجام داد. ابراهیم حاصلی فرمانده ایستگاه دو آتش نشانی نیز درخصوص آتش سوزی یک منزل مسکونی در منطقه یک شهرداری شیراز خبر داد و گفت: حریق منزل مسکونی در قسمت انباری به دلیل سیم کشی غیر اصولی ساختمان اتفاق افتاده بود که باعث کندسوزی و در نهایت آتش سوزی شده بود. حاصلی افزود: در این عملیات که به دلیل صعب العبور بودن مسیر ، مجبور شدیم بخشی از مسیر را بصورت پیاده طی کنیم، پس از اطمینان از قطع بودن برق ساختمان، ابتدا با یک دستگاه خاموش کننده پودری مانع پیشروی حریق شده، سپس با چند رشته آبدهی، حریق اطفاء و عملیات جداسازی وسایل سوخته و تخلیه دود انجام گرفت.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز از همه شهروندان خواست تا با رعایت موارد ایمنی خود را از خسارت های بزرگ و گاهی غیر قابل جبران ایمن کنند. برای کاهش خطر آتش‌سوزی ناشی از برق باید بدانید که هر مدار در خانه شما تنها برای رساندن مقدار مشخصی برق طراحی‌شده و فشار آوردن به این مدارها با کشیدن جریان خیلی زیاد،  باعث ایجاد حرارت و جرقه در سیم‌ها می شود که ساده‌ترین راه برای اجتناب از وارد آوردن بار اضافی به مدار به حداقل رساندن تجهیزات و لوازم برقی است که وارد هر پریز می‌شود. تا حد ممکن از سیم رابط چند راهی استفاده نکنید و سعی کنید به جای آن در هر پریز حداکثر دو لوازم برقی استفاده کنید. همچنین در منازل مسکونی قدیمی چون در گذشته لوازم برقی بسیار کم مورد استفاده قرار میگرفت ، سیم کشی برای امروز غیر ایمن بوده و لازم است نسبت به سیم کشی جدید ساختمان اقدام کنید.
گفتنی است در هر دو آتش سوزی بخش زیادی از لوازم منزل در آتش سوخت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۴/۹ -  شماره 5324
جستجو
جستجو
بالای صفحه