عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۴۷۳۶

تفسیرسوره ابراهیم(ع)

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی- نیم نگاه
شناسنامه اثر: کتاب تفسیر سوره ابراهیم(ع) اثر فاضل گرانمایه و استاد دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، مدرس عالی اخلاق آیت الله حاج شیخ علی کریمی جهرمی دامت برکاته است. این اثر ارزنده در سال ۱۳۹۵ (چاپ اول) و توسط نشر نمونه بوستان کتاب قم در تیراژ ۱۱۰۰ نسخه به بهای هر جلد هفده هزار تومان در قطع رقعی و در ۲۷۲ صفحه همراه با شابک و ثبت در کتابخانه های ملی، دیوئی، کنگره و ... منتشر گردیده و مورد استقبال مؤمنان به‌ویژه محققان علوم دینی و تفسیر قرآن کریم واقع گردیده است. 
فهرست مطالب: این کتاب از سه صفحه فهرست، یک مقدمه و یک کتابنامه تشکیل گردیده و عناوین فهرست ها در واقع عناونی آیات یا شماره آیات از اول تا پنجاه و دوم سوره مبارکه ابراهیم (ع) است. این فهرست در صفحات ۶۰۵ و ۷ کتاب درج گردیده است. 
مقدمه اثر: مؤلف گرانمایه آیت‌الله کریمی جهرمی در مقدمه کوتاه کتاب خود یادآورد می شود: «سوره ابراهیم چهاردهمین سوره از قرآن کریم است و ۵۲ آیه دارد و مکی است (به جز آیات ۲۸ و ۲۹). وجه نامگذاری آن به سوره ابراهیم به حسب ظاهر این است که حاوی بخش چشم گیری از اطلاعات حضرت ابراهیم (ع) می باشد و آیات ۳۵ تا ۴۱ به آن پیامبر بزرگ الهی اختصاص دارد. این آیات هفت گانه درس‌های بسیار ارزشمندی به انسان‌ها می دهد که در همین کتاب آن‌ها را مرور می کنیم.
کتابنامه: آیت الله کریمی جهرمی که از اعاظم فقها و مدرسین نامی حوزه های 
علمیه و از پژوهشگران برجسته در عرصه علوم اسلامی و متولد ۱۳۲۰ در جهرم است، در این اثر همچون سایر آثار تألیفی خویش از منابع و مآخذ مستند و متعددی بهره برده که در صفحات ۲۶۹ تا ۲۷۲ به آن‌ها پرداخته و اشاره نموده است. تفسیر ساده و روان، قابل فهم برای همه و نگاه دقیق و تیزبینانه این عالم ارزنده جهان تشیع در آیات الهی و از جمله تفسیر سوره مبارکه ابراهیم (ع) که یکی از پیامبران اولوالعزم و عظیم الشأن بوده اند، ما را به شیوایی و رسایی بیان و قلم این دانشمند دینی می رساند.
سخن پایانی: مطالعه کتاب تفسیر آیات سوره مبارکه ابراهیم (ع) را به عموم خاصه جوانان و جویندگان عدالت و طالبان راه حق و پویندگان طریق راستی توصیه و از لطف و عنایت جناب آقای مجیدرضا جهان مهین مدیر مرکز جهرم شناسی و فعال حوزه فرهنگی که اثر یاد شده را جهت معرفی در اختیارم نهادند سپاسگزارم.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۴/۹ -  شماره 5324
جستجو
جستجو
بالای صفحه