عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۴۷۳۸

مددجویان در ارسنجان به سه سطح تقسیم شده اند

داور یزدانی – خبرنگار ارسنجان
در مراسم برآورده‌کردن خواسته‌های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ارسنجان که همراه با افطاری و با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس و گروهی از مسئولین و خیرین شهرستان ارسنجان در محل باغ بهشت این شهر و توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و مدیریت آموزش و پرورش و فرمانداری این شهرستان برگزار شد، فرج‌الله شهریاری 
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ارسنجان در رابطه با مشکلات مددجویان تحت پوشش توضیحاتی داد و در ادامه گفت: در این شهرستان مددجویان به سه سطح تقسیم شده اند. در سطح یک، نیازمندانی هستند که مستأصل بوده و قادر به کاری نیستند و در سطح دو نیازمندانی هستند که نیازشان کمتر است و خودشان قدرت کاری نسبی را دارند و در سطح سه کسانی قرار دارند که پتانسیل جسمی دارند؛ ولی سرمایه ای ندارند تا کاری انجام دهند. 
شهریاری افزود: ما کمک های خیرین را در اختیار گروه اول قرار می دهیم و برای دو سطح دیگر باید کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم به نیازهایشان پاسخی داشته باشیم. وی سپس به برشمردن مشکلات مددجویان پرداخت و گفت: در بحث تعمیرات مسکن مددجویان ۱۸۵ مورد مشکل داریم و ۶۵ عروس در نوبت دریافت جهیزیه هستند و ۳۵ مددجوی روستایی فاقد مسکن می باشند 
و ۴۷۱ مورد کمبود لوازم خانگی دارند. این کمیته ۲۹ فرد سرطانی، MS ، و دیالیزی را زیر پوشش دارد و از سر ۱۳۸ فرد زمین گیر و ۱۰۳ کودک یتیم و نیازمند و ۱۱۵ کودک طرح محسنین نیازمند حامی را حمایت می کنند که برآورد کردن خواسته ها و نیازهای آن‌ها مشکلاتی را به وجود آورده است. وی در پایان از خیرین خواست که در این نوع موارد به کمیته امداد امام خمینی (ره) یاری برسانند. 
در ادامه دکتر بذرافشان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس ضمن برشمردن فضیلت لیالی قدر پیرامون کار خیر و حضور خیران در کمک به کمیته امداد توضیحاتی داد و گفت: شما خیرین و نیک اندیشان در مسیری حرکت کردید که مسیر نورانی حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) است و شما با تأسی از آن حضرت در خدمت به فقرا برخاسته اید. بذرافشان گفت شما شاگرد اول ها و شاگرد زرنگ های خداوند بزرگ اید و شما خیرین به حرف خدا گوش فرا داده و در راه خدا انفاق می کنید؛ چون می دانید قطعاً انفاق چندین برابر پاداش دارد. مدیر کل کمیته امداد فارس سپس نیازهای کودکان و خواسته های آن‌ها را تشریح کرد و در پایان گفت: نیازهای بچه های ایتام با نیازهای بچه های اغنیا فرقی ندارد. پس باید به سوی برآورده کردن نیازهای آن‌ها برویم. در این مراسم سید محمد یوسف کاظمی فرماندار ارسنجان هم با تقدیر از خیرین ارسنجان پیرامون فضیلت لیالی قدر و اهمیت انفاق در راه خدا توضحیاتی داد. در ادامه تعدادی از نیازهای افراد تحت پوشش قرائت شد و خیرین با اهدای هدایای نقدی و غیر نقدی از جمله لوازم خانگی گوشه ای از خواسته های مددجویان ارسنجان را برآورده نمودند. در این مراسم هم مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس یک باب مسکن مسکونی به مددجویان اهدا نمود. در پایان خیرین و مسئولین پس از اقامه نماز جماعت به صرف افطاری که از سوی یکی از خیرین تهیه شده بود پرداختند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۴/۹ -  شماره 5324
جستجو
جستجو
بالای صفحه