عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۴۷۸۶
القاصی،رییس کل دادگستری فارس

قرآن بسیاری از اعدامی‌ها را نجات داده است

رییس کل دادگستری استان فارس با تأیید موضوع یک قسمت از برنامه ماه‌عسل مبنی بر نجات زندانی محکوم به اعدام در زندان شیراز گفت: قرآن بسیاری از زندانیان را از مجازات رهانیده است.
به گزارش فارس، علی القاصی مهر در شیراز اظهار داشت: زمانی که آقای جلیله زندانی شیراز و محکوم به اعدام بود من در سمت دادستان خدمت می‌کردم و با توجه به اینکه این فرد دو بار تقاضای عفو و تجدیدنظر را طرح کرده و تقاضای وی در کمیسیون استان و تهران رد شده بود، فقط اتصال واقعی و راستین به خداوند و استمداد از ائمه الهی خداوند توانست وی را برهاند.
وی افزود: در آن زمان آقای مظفری رییس زندان شیراز بود و با توجه به دو مرحله رد تقاضای بخشش برای زندانی، رأی وی لازم‌الاجرا تلقی شده و باید اجرا می‌شد؛ اما زمانی که وی را پای چوبه دار می‌برند ایشان آیات قرآن را با صوتی حزین قرائت می‌کند که همین امر باعث تعلل رییس زندان شده و با من در کسوت دادستان تماس گرفتند و با توجه به آنکه رأی قطعی شده بود، بنده گفتم کاری از دستم ساخته نیست، اما بااین‌وجود از لحاظ روحی و روانی راضی نشدم و با مسئولیت خودم پذیرفتم که حکم به طور موقت اجرا نشود تا کسب تکلیف کنیم.
القاصی تصریح کرد: در آن زمان مقامات زندان صورتجلسه کردند که این زندانی ۲۰ جزء قرآن را حفظ کرده و رفتار و اخلاق وی به‌طور کامل اصلاح‌شده و ازاین‌رو با استناد به ماده ۲۰ آیین‌نامه عفو، تخفیف و تبدیل مجازات محکومین، ریاست قوه قضاییه با تبدیل حکم اعدام این زندانی به حبس موافقت کرد.
وی بیان کرد: مشابه این زندانی افراد بسیاری را داشته‌ایم که با قرآن مأنوس شدند و از اهلب‌یت عصمت و طهارت خالصانه استمداد طلبیدند و توانستند از مجازات رهایی یابند.
القاصی ابراز داشت: زمانی که تمام راه‌ها و تلاش‌ها انجام‌شده باشد، کمیسیون استانی عفو و همین‌طور رییس‌کل دادگستری استان می‌تواند پیشنهاد عفو یک محکوم را مطرح کند که با استیذان ریاست قوه قضاییه قابلیت اجرایی پیدا می‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۴/۹ -  شماره 5324
جستجو
جستجو
بالای صفحه