عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۷۴۱۷

تحمیل کار به کودک، او را سخت‌گیر می‌کند

 مریم خدابخشی مشاور کودک و خانواده، اظهار داشت: وادار ساختن کودکان به کاری فراتر از توان آن‌ها زمینه ساز آسیب های روانی بسیاری در بزرگسالی و آینده کودک است که در موارد حاد آن از مصادیق کودک آزاری به شمار می آید.
کودک نیاز به پرورش مناسب و اصولی دارد، چنانچه بیش از حد تحمل و توان به او وظایفی محول کنیم احساس می کند تحت فشار قرار گرفته و زودتر در مسیر تبدیل شدن به افراد بزرگسال قرار می گیرد؛ همچنین در بزرگسالی نیز شاهد تأثیرگذاری منفی این عمل در شخصیت وی خواهیم بود.
این مشاور با توجه به ایجاد معضلات روحی در بزرگسالی ادامه داد: این افراد در آینده خصوصیت‌های رفتاری ناشایستی مانند باج دهی کسب می کنند و برای اینکه مورد پذیرش دیگران واقع شوند بیش از حد لازم به آن ها خدمات ارائه می کنند و یا در بهترین حالت ممکن است به افرادی سخت گیر تبدیل شوند.
برخی از والدین تصور می کنند که با تحمیل وظایف سنگین و امور سخت به کودک به تقویت مسئولیت پذیری او کمک می کنند؛ درحالیکه اینطور نیست و موجب وارد آمدن صدمات روانی و رفتاری به کودک خواهد شد؛ بنابراین بهتر است برای پرورش مناسب کودکان از اجبار کودک به کارهای خارج از حد معمول خودداری کرد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۵/۱۴ -  شماره 5352
جستجو
جستجو
بالای صفحه