عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۷۵۱۰

حسن عباسی بازداشت شد

حسن عباسی امروز چهارشنبه با شکایت ارتش در دادسرای نظامی حاضر و به حکم بازپرس بازداشت شد. حسن عباسی اظهاراتی را در جهت تضعیف ارتش بیان کرده بود که گفته‌های این سخنران جنجالی باعث واکنش و انتقاد صریح مقامات نظامی کشورمان شد. سرویس سیاسی- حسن عباسی با شکایت ارتش بازداشت شد.
به گزارش آفتاب‌نیوز، سایت «اندیشکده یقین» وابسته به حسن عباسی با انتشار این خبر نوشت: حسن عباسی دیروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ با شکایت ارتش در دادسرای نظامی حاضر و به حکم بازپرس بازداشت شد.
هفته پیش ویدئویی از اظهارات این سخنران اصولگرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که وی در این ویدئو می‌گوید:‌ «شما یک چیزی دوست دارید مثل ارتش، بی‌سروصدا؛ در پادگان‌ها باشد؛ آب این کشور را ببرد، صدایشان درنیاید و هیچ موضعی، هیچی...». این گفته‌ها باعث واکنش و انتقاد صریح مقامات نظامی کشورمان شد. بعد از انتقادهای مقامات رسمی کشورمان، حسن عباسی در نامه‌ای به فرمانده ارتش، ضمن ارائه توضحاتی درباره اظهارات خود، از ارتش عذرخواهی کرد.
توضیحات دادستان نظامی
غلامعباس ترکی، دادستان نظامی تهران نیز درهمین‌باره از ورود این مرجع قضایی به موضوع فیلم منتشره شده حاوی مطالبی درباره ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: با توجه به این‌که در این فیلم، سخنان ناروایی درباره ارتش جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود، متعاقب شکایات واصله از برخی مقامات و مراجع رسمی از جمله ارتش، دادسرای نظامی تهران بر اساس وظایف قانونی خود و به منظور جلوگیری از خدشه وارد آمدن به وحدت و جایگاه نیروهای مسلح، آقای حسن عباسی را به عنوان متهم احضار و طی دو جلسه از وی تحقیق به عمل آمده است.
وی افزود: نهایتاً با توجه به شواهد و قرائن موجود، درباره وی به اتهام نشر اکاذیب و فراهم کردن جو بدبینی نسبت به نیروهای مسلح، با توجه سوابق قبلی، قرار وثیقه صادر ولی به دلیل خودداری نامبرده از تودیع وثیقه، روانه بازداشتگاه شد.
وی وحدت موجود بین نیروهای مسلّح را از مظاهر اقتدار ملی برشمرد و افزود: اقتدار نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، موجب شده که کشور ما به جزیره ثبات و امن در منطقه تبدیل شود.
دادستان نظامی تهران در پایان تأکید کرد: همه نیروهای مسلح با هماهنگی کامل، با قدرت از ملت و کشور حفاظت و حراست می کنند، لذا هرگونه بیان نسنجیده که شائبه هایی بوجود آورد اقدامی ضد امنیت ملی محسوب شده و سازمان قضایی نیروهای مسلح در حیطه وظایف خود با آن برخورد قانونی می نماید. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۵/۱۴ -  شماره 5352
جستجو
جستجو
بالای صفحه