عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۷۵۱۱

اجرای ۳۳۰ عنوان برنامه در گرامی‌داشت دهه کرامت

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: در گرامی‌داشت دهه کرامت، بالغ بر ۳۳۰ عنوان برنامه در قالب ۱۵سرفصل، برگزار خواهد شد. احمد همتی‌بوشهری، افزود: اجرای این برنامه‌ها از خجسته زادروز حضرت فاطمه معصومه (س) و نخستین روز دهه کرامت یعنی پنجشنبه ۱۴ مرداد آغاز می‌شود و تا یکشنبه ۲۴ مردادماه ادامه دارد.
وی به تشریح جزئیات این برنامه‌ها پرداخت و با اشاره به امانتداری حضرت احمدبن‌موسی (ع) از مقام ولایت حضرت امام رضا (ع) و ملقب شدن ایشان به امین ولایت، گفت: ۴ جشن با عنوان جشن‌های امین ولایت با همکاری مناطق ده‌گانه شهرداری شیراز در روزهای این دهه اجرا می‌شود.معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه مسابقات کتابخوانی با محوریت دهه کرامت برای شهروندان شیرازی اجرا می‌شود، افزود: این مسابقه در سطح تمامی فرهنگسراها در ایام دهه کرامت برگزار خواهد شد. همتی همچنین از برگزاری ۳ نمایشگاه کتاب در دهه کرامت در شیراز خبر داد و بیان کرد: این نمایشگاه‌ها در بوستان‌ها و فرهنگ‌سراهای سطح شهر برگزار می‌شود. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه در ۳۴ بوستان شهر نماز جماعت اقامه می‌شود، گفت: در ایام دهه کرامت این بوستان‌ها میزبان اجرای مسابقات فرهنگی همراه با توزیع شیرینی و جشن‌های ویژه دهه کرامت خواهند بود. وی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارزشی با محوریت مساجد در روزهای دهه کرامت اشاره و خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با مشارکت ۱۱۰ مسجد مجری طرح مسجدمحوری اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز با تأکید بر لزوم معرفی این دهه به نسل نوجوان و کودکان، عنوان کرد: بدین منظور ویژه برنامه‌ غنچه‌های کرامت با اجرای تور حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اجرا می‌شود و کودکان و نوجوانان در قالب ۱۴ تور از فرهنگسراهای سطح شهر به زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اعزام می‌شوند.همتی گفت: در دهه کرامت نمایشگاه پوستر حریم حیا با محوریت عفاف و حجاب در نگارخانه فرهنگسرای هنر برپا و آماده بازدید شهروندان خواهد شد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به اجرای طرح مسجدمحوری در ۱۱۰ مسجد اشاره و با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی معرفت به منظور معرفی امام‌زادگان شیراز به ویژه حضرت احمدبن‌موسی (ع) و حضرت میرمحمدبن‌موسی (ع) در این مساجد برگزار می‌شود، اضافه کرد: ۲۰ تور گردشگری از حرم تا حرم نیز با مشارکت ۲۰ مسجد از این ۱۱۰ مسجد نیز برگزار خواهد شد. همتی همچنین فضاسازی و تبلیغات شهری، با مشارکت تعدادی  از دستگاه های فرهنگی، حرکت کاروان نمادین احمدبن‌موسی (ع)، برگزاری پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری همایش ویژه والدین و عاطفه دختران به مناسبت روز دختر در بوستان آزادی را از دیگر برنامه‌های این دهه برشمرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی شناخت سیره حضرت شاهچراغ (ع) و کارگاه رئوفت و مهربانی به منظور شناخت سیره حضرت امام رضا (ع) در نزدیک به ۳۰ خانه‌ محلات و مراکز مشاوره ویژه عموم شهروندان برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۵/۱۴ -  شماره 5352
جستجو
جستجو
بالای صفحه