عناوین این صفحه
کد خبر: ۲۷۵۱۹

دهه کرامت

دهه کرامت که دهه اول ماه ذی القعده است دهه ای مبارک است. آغازش ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س)، دخت گرامی امام موسی کاظم (ع) و پایانش ولادت سراسر نور سرور آقای خوبان و امام رئوفان، حضرت ابالحسن سلطان علی بن موسی الرضا المرتضی علیه آلاف التحیه و الثناء است. روز ولادت حضرت معصومه (س) را روز دختران نیز نام نهاده اند. آغاز هفته حج و روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ۹۵ در تقویم اسلامی درج گردیده است. در دهه کرامت روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) که ۶ ذی القعده تعیین گردیده نیز منظور است. در دهه کرامت همچنین روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه و روز بزرگداشت حضرت صالح بن موسی الکاظم علیه السلام (۵ ذی‌القعده) در تقاویم رسمی درج گردیده است. ضمن تبریک این دهه و گرامیداشت این ایام الله لازم است در این خصوص مطالبی را به عموم خوانندگان گرامی این مقاله عرض نمایم. قطعاً تکریم شعائر الهی و تعظیم آنچه را که به عنوان مظاهر دین خاصه مذهب پربار تشیع مد نظر است جز برای یادآوری و ارزش گذاری به شخصیت های ارزشمند دینی و احیاء فرهنگ و تمدن اسلامی نبوده و نیست. از این جهت همه ما وظیفه داریم تا در راستای تحقق منویات شارع مقدس و پاسداشت ارزش‌های برآمده از این ایام تلاش کنیم، قطعاً دهه کرامت فرصتی مغتنم خواهد بود برای شناخت کافی و اطلاع گرفتن از آنچه ما پیرامون ائمه معصومین و امامزادگان لازم التکریم نیازمندیم بدانیم است.
حضرت معصومه سلام الله علیه مقام بزرگی در نزد خدا و معصومین (ع) و پیروان صدیق حضرتش دارد که متأسفانه ما شیعیان و پیروان برادرش رضا (ع) و پدرش امام موسی کاظم (ع) اطلاعات چندانی از او نداریم. درباره چهره ارزشمند و حقیقتاً دوست داشتنی امین ولایت حضرت سیدمیراحمدبن موسی الکاظم (ع) آن سیدالسادات الاعظم (شاهچراغ) علیه السلام نقل قول‌ها فراوان است ولی به لطف و مدد الهی با سفر تاریخی مقام رهبری به شیراز و فارس و اعطای لقب سومین حرم اهل بیت (ع) به این شهر مقدس شخصیت حضرتش از غبار فراموشی بیرون آمده و توسط تولیت محترم آستان‌های مقدس احمدی و محمدی علیهم السلام اقداماتی در راستای مطالبات به حق رهبری و مردم در خصوص سومین حرم انجام گردید که این شخصیت بزرگوار بیش از گذشته به مردم معرفی گردیده و مسیرهای دسترسی به حرمین مطهر شاهچراغ، سیدمیرمحمد و دیگر امامزادگان شیراز هموار گردید و تلاش‌ها برای ثبت نام آن شخصیت 
والا گهر در تقویم رسمی کشور به بار نشست و همه ساله مراسمی با شکوه در دهه کرامت و روز بزرگداشت در صحن و سرای نورانی آن امامزاده بلافصل برگزار می گردد. در باب شخصیت با عظمت و باب الحوائج آقا علی بن موسی الرضا (ع) نیز که هر چه گفته و نوشته شود کم است. در واقع ایام دهه کرامت را باید ایام اظهار ارادتمندی به ساحت مبارک خاندان نبوت و ولایت دانسته و از تمامی ظرفیت ها و توان فردی و اجتماعی خویش برای معرفی فضائل دهه مذکور استفاده کرد؛ چرا که اینان به کشور ما ایران پناه آورده و پس از ذات اقدس الهی خیر و برکت و آبادانی ایران عزیز مدیون حضور آن خوبان در این خاک پاک پر از گوهر است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۵/۱۴ -  شماره 5352
جستجو
جستجو
بالای صفحه