عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۰۴۹۸

عید قربان و سالروز جنایت آل سعود در حادثه منا

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی- نیم نگاه
عید سعید قربان عید بزرگ مسلمانان جهان بر همگان خاصه بر امت مبارز و مجاهد شیعی مبارک باد. درعید قربان بهترین حوادث و رخدادهای تاریخی مذهبی و معنوی بین بندگان خدا و خدا رخ داد. ابراهیم فرزندش اسماعیل را به قربانگاه می برد و خداوند او را به پدر می‌بخشاید. ابراهیم خلیل الله است؛ دوست و یار دیرین خداشناسان عصر خود و پیامبری که حقاً و انصافاً خداشناس و خداپرست بود. از آن زمان تا به اکنون، یعنی هزاران سال است که قربانی کردن به هنگام حج و موسم تمتع به رسم آئین ابراهیمی به اجرا در می آید و مسلمانان با گذر از نفس و گذشتن از خویش، در حجی که سفارش خداست نفس اماره را قربانی می‌کنند تا به وصال معبود و معشوق در آیند. 
آری آئین زیبای عید قربان که سابقه ای چند هزار ساله در بین یکتاپرستان دارد، به واسطه اراده الهی است و اگر خداوند بزرگ و مهربان اراده می کرد تا بندگانش را به نوعی در آزمایش‌های خود بیازماید، شاید سرنوشت بشر امروز و موحدان این گونه نبود.
در سالیان اخیر به‌واسطه تغییر و تحولات عدیده در فرهنگ ملل و قومیت ها، مذهب و آداب و رسوم برگزاری مراسم عید قربان تحت الشعاع برخی حواشی و حوادث قرار گرفته که کشتار سالیانه آدم ها و حاجیان در مراسم عید قربان و روز عید قربان در کشور عربستان و برخی نقاط ناامن جهان، از جمله این حوادث است و متأسفانه کشتار بی رحمانه و مظلومانه صدها حاجی در حادثه منا در حج سال گذشته توسط دولت بی کفایت آل سعود، آخرین آن حوادث، درست در روز عید قربان بود.
رژیم دست نشانده، سلطنت طلب و خشن آل سعود که جز خیانت به اسلام و مسلمین نقطه مثبتی در کارنامه عملکردی خود نداشته و ندارد و در کشتار مسلمانان بحرین و یمن و در همسویی با سیاست های خصمانه آمریکا و اسرائیل ابایی ندارد، در سال گذشته بر اثر بی کفایتی در اجرای مراسم حج، صدها زن و مرد حاجی و از جمله تعداد کثیری از حجاج ایرانی را به شهادت رساند و قلب اسلام و مسلمانان را چونان حوادث سال ۶۶، قبل و بعد از آن جریحه دار کرد؛ به گونه ای که بر تمامی مسلمین جهان ثابت شد عربستان و شاهزادگان می‌خواره و هوس باز این جرثومه فساد و تباهی، لیاقت تولیت حرمین شریفین در مکه و مدینه را ندارد. امام خمینی (ره) در پیامی آتشین به سران کشورهای مسلمان اعلام داشتند: «دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در حوادث اخیر و شهادت حاجیانی که به جرم برائت از شیاطین، شعار الله اکبر و لااله الا الله، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر داده اند، پذیرفته و به لوازم آن به قاعده حق و انصاف عمل کند و مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته که عامل این گونه فجایع بوده را نباید از نظر دور داشت.»
رهبر انقلاب نیز چندی پیش در نطق محکم خود، دولت آل سعود وهابی و شجره خبیثه ملعونه آل سعود را مسئول تمامی مصائبی دانست که در سالیان اخیر بر سر امت اسلامی می‌آید و خواستار نگذشتن از حق قانونی خانواده های بازمانده از حادثه تلخ دوم مهرماه ۱۳۹۴ هـ.ش و دهم ذی الحجه ۱۴۳۶ هـ.ق از سوی دولت و مسئولان حج کشور و نهادهای حقوق بشری ایران و جهان شد. امید آنکه ایران و ایرانی با حفظ حرمت ها و عزت نفس خویش مانع از تعرض و تعدی جماعتی پست و سخیف همچون شاهزادگان قمار باز و شهوت طلب سعودی به فرهنگ و مذهب خود گردند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۶/۲۱ -  شماره 5384
جستجو
جستجو
بالای صفحه