عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۰۵۳۶
دایی،مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان

جذب ۲۲ میلیون دلار سرمایه خارجی طی سه ماه در فارس

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس، رقم سرمایه گذاری خارجی  مصوب شده در سه ماهه اخیر در این استان را ۲۲ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در سه ماه گذشته ۵ برابرکل سال ۹۴، در استان فارس جذب سرمایه انجام شده است.
به گزارش خبرنگار نیم نگاه،‌ بابک دایی روز گذشته که در نشست مشترک با اعضای مجمع مشورتی توسعه استان فارس سخن می گفت، بهبود فضای کسب و کار را عاملی برای رشد اقتصادی و جذب سرمایه های خارجی عنوان کرد و افزود: رشد سرمایه گذاری در سه ماه گذشته در استان فارس در چند دهه اخیر بی سابقه بوده است. وی رقم سرمایه گذاری خارجی  مصوب شده در سه ماهه اخیر در استان فارس را ۲۲ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: انرژی های نو و راه و ساختمان عمده ترین بخش در این سرمایه گذاری ها بوده اند.
دایی کشورهای روسیه، فرانسه و چین را عمده ترین سرمایه گذاران در قرارداد‌های اخیر معرفی کرد و گفت: اعتقاد ما بر این است که برای تحقق رشد
اقتصادی و اشتغال استان، نیازمند تدوین نقشه راه در حوزه  سرمایه گذاری هستیم که درک صحیح از لزوم تدوین چنین نقشه ای باعث شده است تا تدوین این نقشه راه در دستور کار اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس  قرار گیرد. وی ابراز امیدواری کرد که این نقشه راه در چند ماه آینده  با همکاری همه دستگاه های اجرایی استان، تدوین و نهایی شود. دایی ضمن ابراز خرسندی از تدابیر اتخاذ شده در جهت تشکیل مجمع توسعه استان های کشور، ظرفیت‌های فارس برای سرمایه گذاری را منحصر به فرد دانست و از رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس خواست تا ضمن برنامه ریزی برای برگزاری نشست های مشترک، ایده های این مجمع را برای توسعه اقتصادی استان ارائه دهد. رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس نیز در ادامه این نشست یک دست بودن تیم اقتصادی دولت در فارس و حمایت های استاندار را عاملی برای رشد نرخ سرمایه‌گذاری در استان فارس برشمرد و گفت: در گذشته اراده ای برای جذب سرمایه گذار در فارس وجود نداشت. جواد جمشیدی گفت: پتانسیل خیرین و سرمایه گذاران بومی استان فارس ظرفیتی منحصر به فرد است و افزود: بخش عمده ای از سرمایه داران کشورهای حاشیه ای خلیج فارس را اهالی فارس تشکیل می دهند که با یک برنامه ریزی دقیق و تصویب مشوق های قانونی می‌توان مسیر سرمایه گذاری آن ها در استان را هموار ساخت. وی با اشاره به جلسات مشترک مجمع مشورتی توسعه استان فارس با برخی از این سرمایه‌گذاران، به علاقمندی این افراد به سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: آنچه تاکنون مانع از حضور اثرگذار درفارس شده است، قوانین دست‌و‌پا‌گیر و بروکراسی اداری است.
عضو هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور با پراهمیت خواندن جذب سرمایه گذاری خارجی در استان فارس، سه عامل اقتصادی، عوامل حمایتی و تشویقی و عوامل ساختاری و نهادی را از جمله عوامل مهم و تأثیرگذار در این نوع سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور در شرایط پسابرجام توجه به استفاده از منابع مالی خارجی به‌ویژه ارتباط با مؤسسات مالی بین‌المللی به عنوان مکمل نظام مالی کشور، در کنار دانش فنی ضروری به نظر می‌رسد.
جمشیدی آمادگی مجمع مشورتی توسعه استان فارس را جهت ارائه طرح پیشنهادها و تجارب کارشناسان خود درحوزه اقتصادی به سازمان امور اقتصادی و دارایی فارس اعلام کرد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۶/۲۱ -  شماره 5384
جستجو
جستجو
بالای صفحه