عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۱۰۵۰

دستگیری عاملان اخاذی ۴۵میلیاردی

کارگاهان پلیس زنجان موفق به دستگیری فردی شدند که با همدستی سه زورگیر از شریک تجاری اش با تهدید و ارعاب اقدام به زورگیری ۴۵ میلیارد ریالی کرده بود.
به گزارش ساعت ۲۴، علیرضا صالحی از دستگیری عاملان زورگیری و اخاذی ۴۵میلیارد ریالی خبر داد و گفت: چندی پیش، فردی به نام رضا به پلیس آگاهی زنجان مراجعه و اعلام کرد با فردی به نام وحید به صورت مشارکتی فعالیت اقتصادی داشته که به علت داشتن اختلافاتی، با وی قطع رابطه کرده؛ اما وحید به همراه سه نفر دیگر به بهانه ای شاکی پرونده را به منزل خود کشانده و ضمن تهدید وی، پنج فقره سفته و سند را به ارزش ۴۵ میلیارد ریال از وی اخاذی کرده اند. 
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت پرونده، تیمی مجرب از مأموران پلیس آگاهی، تحقیقات خود را برای بررسی موضوع پرونده آغاز کردند و در ادامه برای روشن شدن موضوع، وحید (شریک شاکی پرونده) به پلیس آگاهی دعوت شد.
این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: وحید در تحقیقات پلیسی مدعی شد که رضا (شاکی پرونده) پنج فقره سفته و سند را به ارزش چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت ضرر و زیانی که در شراکت متضرر شده بود، به وی داده است؛ از سوی دیگر رضا به همراهی سه همدست خود  قصد داشت با تهدید اسناد و مدارک از من اخاذی کند که موفق نشدند.
صالحی افزود: با توجه به اینکه در این پرونده هر دو علیه همدیگر مدعی بودند، تحقیقات ویژه ای جهت کشف حقیقت توسط کاراگاهان پلیس آگاهی استان انجام گرفت. وی تصریح کرد: کاراگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی دریافتند که وحید به علت ورشکستگی چند میلیاردی، نقشه ای را طراحی و با همدستی سه نفر دیگر، شریک قبلی خود (رضا) را به منزلش دعوت و با تهدید، وی را مجبور به امضاء سفته و سندی به ارزش ۴۵ میلیارد ریال کرده؛ اما موضوع را به پلیس وارونه جلوه داده است.فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به سابقه دار بودن وحید و همدستانش در زمینه جرایم مالی و خشن، گفت: با مشخص شدن موضوع، سه همدست دیگر وحید طی عملیات ضربتی دستگیر شدند. صالحی ادامه داد: با ارائه مدارک و قرائن موجود از سوی کاراگاهان، وحید اقرار کرد که با نقشه قبلی شریک سابق خود رضا را به منزلش کشانده و با همدستی سه نفر و توسل به زور و تهدید، ۴۵ میلیارد ریال اخاذی کرده است؛ همدستان وحید نیز پس از اعتراف به جرم خود با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شدند. فرمانده انتظامی استان زنجان با تأکید بر اینکه امروزه پلیس توانمندی بسیار بالایی در کشف جرم دارد، گفت: پلیس با مجرمان و قانون شکنان به شدت برخورد و تلاش می کند عدالت را در جامعه به بهترین وجه اجرا کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۶/۳۱ -  شماره 5391
جستجو
جستجو
بالای صفحه