عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۱۱۴۳

دفاع مقدس و شکست ابهت شرق و غرب

صدام این عروسک نمایش مضحک خیمه شب بازی آمریکا و غرب به تحریک اربابان ستمگر خود به امید واهی دست یافتن به ثروت انبوه ایران بزرگ، دستور حمله به خاک پاکان و سرزمین شیران و دلاوران داد؛ غافل از آن که ایرانیان سرافراز و پیروز همیشه در تاریخ، این بار نیز پوزه هر تجاوزگری به وطن را به خاک مذلت می مالند. سی و یکم شهریور ماه سال ۱۳۵۹ جنگ چندین کشور دنیا با ایران، از عراق شروع شد و قسمت هایی از جنوب و غرب ایران اشغال گردید. کشورمان هنوز آن گونه که باید به استقلال و خودکفایی نظامی نرسیده بود. خیانت های مزدوران داخلی، از جمله منافقان و بنی صدر خائن ادامه داشت و کشور شرایط مناسبی برای رویارویی با این حملات ددمنشانه را نداشت؛ اما در این میان چند عامل مهم باعث شد تا مردم و مسئولان کشورمان به خود آیند و یک صدا و متحد علیه دشمن بعثی اقداماتی کارساز انجام دهند. نخست وجود ایمان به خدا و اعتقاد عمومی مردم به وعده الهی در قرآن کریم بود؛ وعده ای که خداوند به مسلمانان و ایمان آورندگان داده بود، این بود که «جاء الحق و ذهق الباطل ان الباطل کان ذهوقا.» 
عامل دیگر وجود رهبری شجاع و بصیر و عالم به زمانه، یعنی حضرت روح اله الموسوی الخمینی(ره)، آن عارف الهی و مجاهد نستوه عصر ما که با ارسال پیام های ارزشمند خود روح امید و سرزندگی، نشاط و بالندگی را در دل های پیر و جوان ما احیا می کردند. 
عامل سوم پرداختن به تاریخ کهن و گذشته روشن ایران در مقابله با متجاوزان و بیگانگان بود؛ چرا که قوم ایرانی با سلحشوری و قهرمانی، دوستدار و حافظ وطن عزیز بوده و در هر دوره ای از تاریخ چندهزار ساله خود، قهرمانان و سرداران رشیدی که تاریخ به ذکر آن ها پرداخته، با الهام گرفتن از نیروی لایزال الهی بر لشکریان انبوه و سربازان بی شمار دشمن فائق آمده اند و نگذاشته اند که به ایران، مهد دلیران، دست اندازی کنند.
در عصر و زمانه ما نیز در دوران ۸ سال دفاع جانانه مردم شریف و نجیب ایران، شاهد درخشش و ظهور مردان مردی از تبار آریوبرزن ها، رستم ها، سهراب ها، افراسیاب ها، داریوش و کورش ها و... بودیم. سرداران رشید و بزرگی همچون عباس دوران، محمد جهان آراء، محمود کاوه، علی اکبر شیرودی، حسن باقری، مهدی باکری، ابراهیم همت و... که در مصاف با کافران و ملحدان، جان عزیز خود را فدا نموده و خون سرخ خویش را به اسلام و ایران، شرف و انسانیت اهدا نمودند. 
آری ایران، شیر مردان و دلیر مردانی همچون میرزا کوچک خان، رئیس علی دلواری، ستارخان، باقرخان، سیدحسن مدرس، ناصرخان قشقایی، حسین همدانی، علی صیاد شیرازی، مصطفی چمران، عباس بابائی، بابک فرمدین، زین الدین و... دارد.
در همین استان فارس با پانزده هزار شهید قهرمان و ده‌ها هزار نفر آزاده، جانباز و رزمنده‌ای که در دوران های دفاع مقدس مردانه در برابر دشمن بعثی ایستاده و مقاومت نمودند و حماسه‌ها آفریدند، سرداران شهیدی نامشان بر تارک تاریخ و فرهنگ، مذهب و معنویت ایران و اسلام می درخشد. وظیفه ماست که پاسدار خون های پاک مجاهدان راه خدا و عامل به دستورات و وصایای آنان باشم. امام خمینی (ره) فرمودند: «ما در جنگ، ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را در هم شکستیم.» رهبری انقلاب (آیت اله خامنه ای) هم می فرمایند: «همه بدانند که حمله به ایران به معنای خودکشی است و آحاد ملت به ویژه جوانان پرشور و آماده ایران با هر مهاجمی بسیار مقتدرانه و سرسخت مقابله خواهد کرد.» 
ضمن تبریک ایام الله هفته دفاع مقدس و یادکردی از شهدای این دوران و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی، حق این است که ضمن هوشیاری در برابر توطئه های رنگارنگ دشمنان، در حفظ و حراست از آرمان های ناب انقلاب و دفاع مقدس و ارزش های اسلامی و ملی بکوشیم و یاد و خاطره کسانی را که به هر نحو، مایه فخر و مباهات شده اند همواره زنده نگه داریم و با حضور در محضرشان بر عهدی که با مردم برای دفاع از خاک و آب و مرز و بوممان بسته ایم وفادار بمانیم. ان‌شاءالله.  

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۶/۳۱ -  شماره 5391
جستجو
جستجو
بالای صفحه