عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۳۳۵۸

جاروی رباتیک موکورو

شاید برای بسیاری داشتن یک جاروی رباتیک صورتی و پشمالو برای تمیز کردن منزل، هم یک نیاز باشد، هم یک سرگرمی. جاروی رباتیک موکورو که از سوی یک شرکت ژاپنی تولید شده، چنین ویژگی‌هایی دارد؛ اما نیاز شما را آن‌گونه که انتظار دارید برآورده نمی کند.
تفاوت ربات با انسان از بسیاری جهات قابل چشم پوشی نیست؛ مثلاً خستگی ناپذیری و انجام یک کار تکراری با دقت فراوان یا کارهایی که به توان زیادی نیاز دارند و بازوهای انسان نیز توان لازم را برای انجام آن ندارند، به راحتی از عهده ربات ها بر می آید.
همه ارزیابی‌ها بر این نکته تأکید دارد که ربات‌ها نقش فزاینده‌ای در جوامع مدرن ایفا خواهند کرد. آن ها به انجام کارهای خطرناک، تکراری، پر هزینه و دقیق ادامه می‌دهند تا انسان‌ها را از انجام آن‌ها باز دارند. یکی از تکراری ترین فعالیت‌هایی که ربات‌ها به خوبی از عهده آن برمی آیند و انسان علاقه ای به انجام آن ندارد، تمیز کردن منزل است.
اما ویژگی اصلی جاروی رباتیک موکورو چیست؟
موکورو ویژگی‌های جذابی دارد که به این توپ تمیز کننده شخصیت منحصر به فردی می بخشد؛ اما در این جاروی رباتیک، بسیاری از کارکردهای یک جاروی رباتیک قربانی ویژگی‌های دوست داشتنی آن نیز شده است؛ برای مثال موکورو پشمالو و خوشرنگ است و صداهای با مزه ای از خود در می آورد. شاید باورش سخت باشد؛ اما به نظر می رسد طرفداران این محصول بیش‌تر ترجیح می دهند به عنوان یک سرگرمی یا یک گربه اسباب‌بازی پشمالو این محصول را خریداری کنند تا یک جاروی رباتیک. از سوی دیگر موکورو فاقد هر نوع حسگری است که از جمله ویژگی‌های بارز جاروهای هوشمند است. این جارو حرکات احمقانه‌ای از خود نشان می دهد؛ برای مثال پس از تمیز کردن یک نقطه یا پس از برخورد با دیوار به جای اینکه بازگردد؛ به حرکت خود ادامه دهد و بقیه نقاط را تمیز کند، شروع می کند به انجام  دادن چرخش‌های بی هدف. باید اعتراف نمود اگرچه می بایست این ربات را از خانواده جاروهای رباتیک بیرون انداخت؛ واقعاً نمی توان دوست داشتنی بودن آن را رد کرد. شاید بانمک بودن این ربات تمیز کننده احمق تنها دلیلی باشد که بسیاری را وادار به پرداخت ۳۹ دلار برای خرید آن می‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۷/۲۷ -  شماره 5411
جستجو
جستجو
بالای صفحه