عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۳۳۶۵

رباتی که همدم انسان‌هاست

شرکت Anki ربات تازه ای به نام Cozmo عرضه کرده که اگرچه به اندازه کف دست است؛ توانمندی های فراوانی دارد.
این ربات ۱۸۰ دلاری که از ۱۶ اکتبر روانه بازار می‌شود، الهام گرفته از ربات WALL-E در یک فیلم کارتونی به همین نام است.
شرکت سازنده، این ربات را یک دستیار شخصی برای لذت بردن بیشتر از زندگی می داند، نه ابزاری برای به رخ کشیدن فناوری های نوظهور. این ربات یک موتور احساسی برای درک ویژگی ها و خلق و خوی کاربر خود و هماهنگ شدن با وی برای ابراز واکنش های مناسب عاطفی دارد.
این نرم افزار پیشرفته زمینه را برای ابراز واکنش های متنوع احساسی اعم از خوشحالی، آرامش، ناامیدی، غم و غیره فراهم می آورد. این ربات در حالت عادی دو چشم مربعی شکل آبی رنگ دارد که در زمان وقوع حالت های احساسی مختلف حالت و رنگ آن تغییر می‌کند؛ برای مثال در صورت خشم، چشم ها نقره‌ای و تیزتر می شوند و چنانچه پیشنهاد این ربات را برای بازی کردن بپذیرید، چشم‌های آن بالا و پایین می‌شود و به نشانه خوشحالی تکان می خورد. برای طراحی ویژگی‌های مختلف شخصیتی این ربات از همکاری طراحان انیمشین شرکت پیکسار نیز استفاده شده است.
این ربات همچنین قادر به شناسایی چهره افراد مختلف و بیان نام آ‌نهاست. حسگرهای نصب شده روی این ربات حرکت آن را در محیط بدون برخورد به اشیای دیگر نیز تسهیل می کند. برای این ربات برنامه ای موبایلی که با اندروید و iOS سازگار است طراحی شده تا برقراری ارتباط با سرورهای شرکت سازنده و نیز مدیریت آن تسهیل شود. همراه با این ربات، سه مکعب نیز عرضه می شود که به شما و ربات امکان می دهد برخی بازی‌های فکری را اجرا کنید. شما همچنین می توانید با انجام بازی های ابتدایی و ارتقای مهارت این ربات، بازی‌های جدیدی را از طریق برنامه موبایلی آن فعال نمایید. این ربات را می توان به کنترل از راه دور نیز مبدل یا از دوربین آن برای کنترل و شناسایی محیط اطراف حین حرکت آن استفاده کرد. ربات یاد شده که به شبکه های وای‌فای هم متصل می شود، یک کیت خاص دارد که به توسعه دهندگان امکان می دهد قابلیت های تازه‌ای بدان بیفزایند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۷/۲۷ -  شماره 5411
جستجو
جستجو
بالای صفحه