عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۶۲

دستگیری اعضای یک باند سرقت توسط نیروهای پلیس

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای یک باند سرقت در عملیات پلیس و اعتراف آنان به ربودن و اوراق ۸۰ دستگاه خودرو از استان های البرز و تهران خبر داد.
به گزارش ساعت ۲۴، سردار «کیومرث عزیزی»، در این باره اذعان نمود: در اوایل مهر ماه سال جاری در تحقیقات مأموران پلیس آگاهی شهرستان ساوه یک دستگاه خودروی پراید دارای سابقه سرقت را از شهرستان کرج در یکی از خیابان های شهر شناسایی کردند که این خودرو متوقف و راننده آن دستگیر شد.
وی ادامه داد: در روند رسیدگی به پرونده و هماهنگی با دستگاه قضایی و در بازرسی انجام شده از منزل فرد دستگیر شده، یک دستگاه خودروی پراید سرقتی دیگر نیز کشف شد که متهم بیان کرد این خودروها از مدتی پیش از متصدی یک گاراژ در شهرستان زرندیه که در زمینه فروش و اوراق خودروهای سرقتی فعالیت دارد، خریداری شده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: تیمی مشترک کاراگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی و شهرستان ساوه و زرندیه بررسی تخصصی موضوع را آغاز و با جمع آوری اسناد ومدارک لازم متصدی گاراژ را دستگیر کردند.
وی گفت: در نخستین مرحله از تحقیقات کاراگاهان پلیس، متهم دستگیر شده اعتراف کرد که به زودی دو دستگاه خودروی پراید که توسط دو سارق از کرج سرقت شده، برای اوراق شدن در اختیارش قرار می گیرد.
سردار «عزیزی» ادامه داد:‌ با هماهنگی دادستان شهرستان، تیمی از مأموران انتظامی برای دستگیری سارقان به محل قرار آنان اعزام شدند و هر دو نفر در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و خودروهای سرقتی اشاره شده نیز، کشف شد.
وی ادامه داد: با توجه به اعتراف و سرنخ هایی که در مراحل رسیدگی به پرونده به دست آمد، کاراگاهان دریافتند که اعضای این باند، خودروهای پراید را در استان های تهران و البرز سرقت کرده و با همکاری دیگر همدستان آن ها را اوراق کرده و قطعاتشان را به فروش می رسانند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت:‌ با ادامه اعتراف متهمان، مشخص شد که اعضای این باند سرقت، پلاک خودروها را بعد از اوراق کردن در حلقه چاهی در اطراف بیابان های شهر مامونیه پنهان کرده‌اند که با همکاری تیمی از مأموران آتش نشانی شهرستان، ۵۶ پلاک از داخل چاه کشف شد.
وی ادامه داد:‌ در استعلام و بررسی پلاک های کشف شده، مشخص شد که این پلاک ها همگی مربوط به خودروهای پرایدی است که از استان‌های تهران و البرز سرقت شده است.
سردار «عزیزی» بیان کرد: از بسیاری از قطعات خودروهای سرقتی اشاره شده در دو گاراژ در زرندیه نگهداری می شد که با توجه به اعترافات متهمان این اماکن شناسایی و قطعات و لوازم اوراق شده خودروها از قبیل موتور، سپر، در و قطعات بدنه و گیربکس نیز در آن کشف شد.
وی با اشاره به اعتراف اعضای این باند به ۸۰ فقره سرقت خودروهای پراید از استان های تهران و البرز، خاطر نشان کرد:‌ در مراحل رسیدگی به این پرونده، ۱۴ نفر اعضای این باند دستگیر شده اند و ۱۱ دستگاه خودوری پراید نیز از آنان کشف و ۶۲ نفر از مالکان خودروهای اوراق شده شناسایی شده‌اند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه