عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۶۳

دستگیری وکیل دادگستری به اتهام پرداخت رشوه کلان به بازپرس

یکی از وکلای دادگستری که برای رهایی متهم پرونده کشفیات دو تنی موادمخدر، قصد پرداخت رشوه میلیونی به بازپرس پرونده را داشت، با گزارش بازپرس مذکور و اقدام به موقع مأموران حفاظت اطلاعات دادگستری استان خراسان رضوی، در چنگ قانون گرفتار شد.
به گزارش رکنا، معاون دادستان مشهد در پی تماس خبرنگار خراسان، با تأیید این خبر، گفت: سال گذشته، مأموران ستاد مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد اعضای یک باند قاچاق مواد افیونی، قصد دارند محموله سنگین موادمخدر را از استان سیستان و بلوچستان به مشهد انتقال دهند.
قاضی «حیدری» افزود: با جمع آوری این اطلاعات و به دستور مقامات قضایی، رصدهای اطلاعاتی و ردیابی های پلیسی در این باره آغاز و مشخص شد که اعضای این باند قصد دارند با استفاده از دو دستگاه خودروی گران قیمت و مدل بالا، مواد مخدر را حمل کنند؛ بنابراین چهار گروه عملیاتی از مأموران انتظامی در کمین حاملان مواد مخدر نشستند.
سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد ادامه داد: با ردیابی های اطلاعاتی، خودروهای مذکور و سرنشینان آن شناسایی شدند و بدین ترتیب، قاچاقچیان مواد افیونی زیر چتر اطلاعاتی پلیس قرار گرفتند.
قاضی «حیدری» تصریح کرد: برای شناسایی دیگر عوامل مرتبط با این باند، عملیات دستگیری قاچاقچیان در جاده های مواصلاتی به تأخیر افتاد و مأموران انتظامی به تعقیب نامحسوس خودروهای حامل مواد مخدر پرداختند تا این که قاچاقچیان هنگام توقف در شهرک غرب مشهد متوجه حضور نیروهای انتظامی شدند.
این مقام قضایی با اشاره به وقوع درگیری مسلحانه برای دستگیری قاچاقچیان خاطرنشان کرد: سوداگران مرگ با دیدن مأموران انتظامی، پدال گاز خودروها را فشردند و از محل متواری شدند؛ اما گروه های عملیاتی که خیابان های اطراف را محاصره کرده بودند، پس از دادن اخطارهای قانونی، به سوی قاچاقچیان شلیک کردند که در این درگیری، یکی از سوداگران مرگ بر اثر اصابت گلوله پلیس مجروح شد و دو خودروی مذکور در کمین نیروهای انتظامی متوقف شدند.
قاضی «حیدری» اضافه کرد: با انتقال مجروح حادثه به مرکز درمانی، سه سرنشین دیگر این خودروها نیز در چنگ قانون گرفتار شدند. وی گفت: در بازرسی از خودروهای قاچاقچیان یک هزار و ۹۴۲کیلوگرم تریاک کشف شد و بدین ترتیب، تحقیقات قضایی مجتمع انقلاب اسلامی مشهد برای ریشه یابی این پرونده و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با سوداگران مرگ ادامه یافت.
معاون دادستان مشهد ادامه داد: پرونده یادشده با برگزاری جلسات بازپرسی از متهمان در یکی از شعبه‌های دادسرا در حال رسیدگی بود که وکیل یکی از متهمان به بازپرس پرونده مراجعه کرد و پیشنهاد پرداخت رشوه کلانی را داد تا بتواند موکل خود را از مجازات برهاند.
قاضی «حیدری» یادآور شد: بازپرس پرونده که چهره اش از پیشنهاد یاد شده برافروخته شده بود، موضوع را به مقامات قضایی و مأموران حفاظت اطلاعات گزارش کرد و بلافاصله پس از آن اقدامات لازم در این باره به عمل آمد و وکیل یاد شده با تحویل کیف حاوی رشوه دستگیر شد. در بازرسی از کیف همراه این وکیل، دو قطعه شمش طلا، سه عدد سکه بهار آزادی و ۱۵میلیون تومان وجه نقد کشف و صورت جلسه شد.
وی افزود: با پیگیری های تخصصی این ماجرا، مقادیری مشروبات الکلی و آلات و ادوات استعمال موادمخدر نیز از منزل مجردی این متهم کشف شد.
سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد در پایان، تصریح کرد: وکیل یادشده هم اکنون با صدور قرار بازداشت موقت در اختیار مأموران حفاظت اطلاعات دادگستری قرار گرفته است تا تحقیقات بیشتری در این باره صورت گیرد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه