عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۶۷

از بین بردن چروک لباس بدون اتو

اتوی مو
بعضی قسمت های لباس مثل یقه و پیله را به سختی می‌توان با اتو صاف کرد. برای این قسمت ها بهتر است از اتوی مو استفاده کنید. اتو را روی حرارت متوسط نگه دارید و چند ثانیه روی لباس قرار دهید. باید مطمئن شوید که اتو کاملاً تمیز باشد و مو یا محصولات آرایشی چسبناک به آن نچسبیده باشد؛ زیرا در غیراین صورت ممکن است به لباس آسیب رسد. همچنین توجه داشته باشید که برای پارچه‌های ظریف از اتوی مو استفاده نکنید.
بخار کتری
اگر اتوی بخار ندارید، می توانید کتری را جایگزین آن کنید.  بدین منظور کتری را روی اجاق گرم کنید. وقتی آب داخل کتری شروع به جوشیدن کرد، لباس چروکیده را بردارید و به سمت لوله کتری که بخار از آن بیرون می زند در فاصله ۲۰ سانتی‌متری قرار دهید.
سشوار
از سشوار هم می توان به عنوان اتوی بخار برای لباس‌ها استفاده کرد. بدین منظور، سشوار را در آخرین درجه حرارت قرار دهید و روی قسمت های چروکیده لباس بگیرید.
بخار حمام
آب داغ را باز کنید و لباس را در نزدیک ترین فاصله دوش حمام قرار دهید. مطمئن شوید که قطره های آب دوش روی لباس نمی ریزد؛ سپس تمام درها و پنجره ها را ببندید و چند دقیقه منتظر بمانید. می توانید در این فاصله دوش هم بگیرید. وقتی دوش گرفتید لباس ها هم صاف شده اند.
حوله نمدار
لباس را روی یک سطح صاف مانند میز اتو قرار دهید. حوله را روی چروک ها قرار و فشار دهید؛ سپس بگذارید لباس‌ها کاملاً خشک شوند.
ماشین لباسشویی
حالت خشک کن ماشین لباسشویی می تواند لباس های نخی و کتان را صاف کند. ۱۵ دقیقه زمان نیز برای این کار کافی است. اگر چروک ها زیاد هستند، یک لباس نمدار مانند جوراب یا تی‌شرت بچه گانه بین آن ها قرار دهید.
ته قابلمه
در داخل قابلمه کمی آب بجوشانید و بعد آن را خالی کنید. اکنون ته قابلمه به اندازه کافی برای اتو کردن لباس ها داغ شده است.
لباس ها را روی یک سطح صاف قرار دهید و قابلمه را مثل اتو روی لباس ها بکشید. شاید این روش از دید شما کمی خنده دار باشد؛ اما واقعاً مؤثر است.
قطعات یخ
ماشین لباس‌شویی را در حالت خشک کن قرار دهید. لباس‌ها را داخل ماشین بریزید و ۲ الی ۳ قطعه یخ به آن اضافه کنید؛ سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید.
بعد از ده دقیقه لباس های صاف و بدون چروک را از ماشین لباسشویی بیرون آورید. یخ ها هنگام آب شدن بخار می‌شوند و بخارشان چروک ها را از بین می برد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه