عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۷۳

روش‌های خانگی تشخیص عسل طبیعی


عسل طبیعی بر اساس نوع گل، خواص مختلفی دارد.
عسل یکی از مقوی ترین خوراکی ها است. تشخیص طبیعی بودن عسل همواره یکی از دغدغه های مصرف کنندگان این ماده غذایی است. با روش های زیر می توانید عسل طبیعی را به راحتی تشخیص دهید.نایب رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش‌بنیان درباره تشخیص عسل طبیعی از صنعتی به روش آزمایشگاهی اظهار کرد: برای اطمینان صددرصدی از اصل و طبیعی بودن عسل باید چند نکته از جمله میزان ساکاروز، قند قبل و بعد از هیدرولیز و دیاستاز (تست عسل حرارت ندیده) در آزمایشگاه ها آنالیز شود و بر اساس استانداردهایی که وجود دارد، مشخص شود که عسل در چه رده ای قرار دارد.
وی افزود: در جواب آزمایش ها مشخص می شود که عسل آزمایش شده در رده عسل کاملاً خالص، عسل تغذیه نشده از زنبور، کم تغذیه شده و زیاد تغذیه شده قرار دارد یا اینکه تمام عسل، صنعتی است و بدون زنبور تولید شده است و تنها شکل عسل را دارد.
راه‌های تشخیص عسل طبیعی
عسل طبیعی شل است
وی درباره روش های خانگی تشخیص عسل طبیعی اظهار کرد: توجه به مواردی از جمله شل بودن عسل طبیعی می تواند هنگام خرید این ماده غذایی به مردم کمک کند. عسل طبیعی که بدون شکر است و بیشتر برای درمان بیماری ها استفاده می شود، برخلاف تصور مردم، نسبتاً شل است.وی با بیان اینکه مردم تصور می کنند، عسلی طبیعی است که سفت باشد، افزود: عسلی که زنبور تولیدکننده آن شکر نخورده باشد، شل است؛ از لحاظ علمی نیز این شل بودن به این دلیل است که قندهای اصلی عسل طبیعی، گلوکز و فروکتوز (قندهای کوچک مولکول) است و زمانی که ظرف عسل طبیعی را کج می کنیم، این قندها به راحتی روی هم حرکت می کنند؛ در صورتی که اگر به زنبور عسل شکر دهند، قند شکر که ساکاروز و ایساکارید (قند پیچیده تر) است، به دلیل نوع مولکول ها به هم گیر می کند و به همین دلیل عسل یک مقدار سفت تر از حالت عادی می شود.
عسل طبیعی به سختی در آب سرد حل می‌شود
وی با اشاره به اینکه این موارد نسبی است، گفت: آزمایش آب سرد از دیگر راهکارهای تشخیص عسل طبیعی از صنعتی است. بدین منظور اگر یک قاشق عسل را درون یک لیوان آب سرد بریزیم، به ته لیوان می رود و ته نشین می شود و به سختی در آب سرد حل می شود؛ اما عسل های صنعتی قبل از رسیدن به ته لیوان از هم باز می شوند.
عسل طبیعی شکرک می‌زند
وی یکی دیگر از نشانه های طبیعی بودن عسل را شکرک زدن عسل عنوان کرد و گفت: عسل طبیعی حتماً شکرک می زند؛ اما عسل غیرمرغوب شکرک نمی زند، البته این به آن معنا نیست که عسل بلافاصله پس از خارج شدن از کندو شکرک بزند؛ زیرا شکرک زدن شرایطی دارد.
وی افزود: در شکرک زدن عسل زمان و شرایط نگهداری بسیار مهم است؛ به عنوان مثال عسل طبیعی گل جعفری، یک ماه بعد از خارج شدن از کندو شروع به شکرک زدن می کند و برخی عسل های جنوب کشور مانند عسل گل قنقال بعد از دو سال و به صورت آهسته، شروع به شکرک زدن می کند. وی با بیان اینکه این موارد می تواند به مردم در خرید عسل طبیعی کمک کند، گفت: علاوه بر این موارد، عطر و طعم گل های طبیعی باید در عسل وجود داشته باشد، هر چند اضافه کردن اسانس در عسل های صنعتی رایج است. وی یادآور شد: عسل طبیعی بر اساس نوع گل، خواص مختلفی دارد و در حال حاضر از عسل طبیعی برای درمان بسیاری بیماری ها استفاده می شود؛ بنابراین لازم است مردم برای حفظ سلامتی مصرف این ماده غذایی را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه