عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۹۲

آغاز به‌کار پنجمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی در شیراز


پنجمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی، با حضور اساتید، دانشجویان و صاحب‌نظران این حوزه، به میزبانی دانشگاه شیراز آغاز به‌کار کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، دبیر پنجمین کنفرانس بین‌المللی مواد و متالورژی گفت: فراخوان این همایش علمی، اردیبهشت امسال منتشر شد و به‌دنبال آن، هزار چکیده مقاله توسط دبیرخانه دریافت شد. دکتر سید مجتبی زبرجد افزود: پس از ارزیابی، ۹۰۰ مقاله مرتبط شناخته و درخواست ارسال مقاله کامل شد که در این مرحله ۸۸۲ مقاله به دبیرخانه رسید.
او با اشاره به بررسی مقالات توسط داوران و پذیرش ۷۵۷ مقاله برای ارائه در کنفرانس، گفت: در نهایت هیئت داوران ۱۱۰ مقاله را برای ارائه شفاهی و ۶۴۷ مقاله را برای ارائه به شکل پوستر پذیرش کردند. زبرجد با بیان اینکه تعداد ۱۴۳ مقاله از کل مقالات پذیرفته شده لاتین است، گفت: مهندسی مواد با ۱۷ درصد، بیشترین موضوع را در بین مقالات به خود اختصاص داده و پس از آن، مواد نوین با ۱۴ درصد و سرامیک با ۱۰ درصد قرار دارد. او اضافه کرد: بیشترین تعداد مقالات را دانشگاه صنعتی اصفهان با ۶۰ مقاله که ۸ درصد کل مقالات را شامل می‌شود، به‌خود اختصاص داد و پس از آن، دانشگاه شیراز با ۵۴ مقاله و ۷ درصد کل مقالات و دانشگاه‌های تهران و سهند تبریز با ۵۱ مقاله و ۶.۲ درصد کل مقالات، در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند. زبرجد با اشاره به استقبال خوب پژوهشگران شرکت کننده در پنجمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی از بخش بین‌الملل، گفت: در بخش بین‌الملل، دانشگاه تهران با ۴۱ مقاله و اختصاص ۳۰ درصد کل مقالات و دانشگاه شیراز با ۲۶ درصد کل مقالات، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه