عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۹۵

کلنگ بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی میانرود شیراز به زمین زده شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیشتر بیمارستان‌ های کلانشهرها در یک نقطه متمرکز ساخته شده؛ اما این در حالی که است باید ساخت بیمارستان‌ ها در نقاط محروم شهرها مورد توجه قرار گیرد.
 سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر روز گذشته در آیین کلنگ زنی بیمارستان ٧٠٠ تخت خوابی میانرود شیراز، با بیان اینکه برای ساخت و بهره‌‌برداری هر تخت بیمارستانی نیازمند ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان هستیم، گفت: تأمین این میزان اعتبار نیازمند مشارکت نیک اندیشان عرصه سلامت است. وی با بیان اینکه بیشتر بیمارستان‌ های کلانشهرها در یک نقطه متمرکز ساخته شده؛ اما این در حالی که است باید ساخت بیمارستان‌ ها در نقاط محروم شهرها مورد توجه قرار گیرد، افرود: در این راستا بیمارستان در جنوب شرقی شیراز با حمایت استاندار فارس در میانرود به زمین زده شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: بیماری بخشی از زندگی انسان‌‌ها‌ست، به همین منظور ساخت بیمارستان در هر دولتی مدنظر است که دولت توانسته بسیاری از کم‌ کاری‌ها را رفع کند و با حمایت خیرین، امروز بخش زیادی از طرح‌ های درمانی به بهره‌ برداری رسیده است.
سید محمد علی افشانی، استاندار فارس نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با یادآوری اینکه در سفر قبلی از وزیر خواسته شد که نسبت به تخصیص اعتبارات برای ساخت بیمارستان و مراکز درمانی نگاه ویژه شود که امروز شاهد آغاز ساخت یکی از بیمارستان‌ های شیراز هستیم، گفت: امروز این امر با کلنگ زنی این بیمارستان در میانرود محقق شد و از رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواستار ساخت این بیمارستان در مدت تعیین شده و توجه به ایجاد فضای سبز در آن هستیم. محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه بیمارستان جدید میانرود شیراز، شامل ۲۰ هکتار زمین، ۶۵هزار مترمربع زیربنا و ۷۰۰تخت بیمارستانی است، از نیکوکاران عرصه سلامت استان که همواره در کشور سرآمد بوده اند، خواست تا در پیشبرد این پروژه نیز همکاری داشته باشند تا بتوان با حمایت های آنان، در مدت سه تا چهار سال آینده شاهد بهره برداری این بیمارستان بود.
 بنابر این گزارش، این بیمارستان در ۴۵متری فرزانگان، اراضی احمدآباد کوه پهن با زیربنای حدود ۶۵ هزار مترمربع با ۷۰۰ تخت بیمارستانی ساخته خواهد شد و پیش‌ بینی شده برای ساخت این بیمارستان، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان و برای تجهیز آن نیز بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبار صرف شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه