عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۹۷

بایدمحله سنگ سیاه برای خلافکارها ناامن شود

زینب شهریاری- نیم‌نگاه
مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری فارس با اینکه باید این محله برای خلافکارها ناامن شود و فضاها نیز تقویت و تجهیز شود و کلنی افراد خلافکار در محله از بین رود، درختکاری شده، میز شطرنج، نیمکت و آبخوری در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: جرم خیزی در محله باید از بین رفته و باید ترکیب جمعیتی منطقه باید برهم ریخته شود و مغازه ها نیز احیا شود تا افراد بومی که رفتند، با دیدن حس آرامش، به محیط بازگردند.
به گزارش خبرنگار نیم نگاه، سید محمد علی موسوی روز گذشته در جلسه توانمندسازی و توسعه عمرانی و گردشگری محله سنگ سیاه، با بیان اینکه در سال های گذشته در مورد این محله مطالعاتی انجام شده که می تواند به عنوان نقشه راه قرار گیرد، تصریح کرد: باید اقدامات در نظر گرفته شده در این منطقه که در مطالعه عنوان شده، روی میز قرار گیرد.
وی افزود: در این مطالعه هدفگذاری انجام شده و سامان دهی نیز مشخص شده است. ظرف هفته آینده با حضور میدانی، وضعیت و تکلیف دستگاه ها در خصوص این محله پایش شده و آنچه انجام شده نیز با قید زمان و اولویت گذاری مورد توجه قرار می گیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه باید این محله برای خلافکارها ناامن شود و فضاها نیز تقویت و تجهیز شود و کلنی افراد خلافکار در محله از بین رود، درختکاری شده، میز شطرنج، نیمکت و آبخوری در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: جرم خیزی در محله باید از بین رفته و باید ترکیب جمعیتی منطقه باید برهم ریخته شود و مغازه ها نیز احیا شود تا افراد بومی که رفتن با دیدن حس آرامش به محیط بازگردند.
به گفته موسوی، ایجاد جمعه بازار در این محیط کمک کننده است و موانعی که سبب شده مردم از این منطقه کوچ کنند و پای افراد دیگری به سنگ‌سیاه باز شود، برداشته شود.
وی معتقد است که ناهماهنگی دستگاه ها باعث آسیب در محله شده و باید اقدامات عنوان شده تا شب عید به سرانجام برسد.
موسوی با بیان اینکه از اعتبار ۶ میلیارد و نیمی که برای کاهش آسیب های اجتماعی به استان اختصاص داده می شود، بیش از ۳ میلیارد برای شیراز پیش‌بینی شده که بخش اعظمی در مورد محله سنگ سیاه هزینه خواهد شد، ادامه داد: در رویکرد مقابله با آسیب‌ها نگاه آکادمیک دیده نشده و مطالعات انجام شده نتوانسته راه حل خوبی ارائه دهد. بر این محله مطالعات خوبی داریم که می تواند به عنوان نقشه راه عمل کند. مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: البته نباید نقش مردم در این بخش نادیده گرفته شود؛ اولویت باید مردمی باشند که در این منطقه زندگی می‌کنند و با مشورت اهالی تصمیمات گرفته شود تا به سمت بهبود زندگی در این محله پیش رود. شهردار منطقه ۸ نیز در ادامه عنوان کرد: با همت بخش خصوصی، ۳۰ پروژه سرمایه گذاری در محدوده سنگ سیاه دنبال می‌شود که ۱۰ تا ۱۵ مورد را شهرداری ورود کرده و مابقی توسط بخش خصوصی انجام می شود. وی گفت: بازارچه صنایع دستی در این محل احداث می شود، زمین چمن مصنوعی ایجاد شده؛ البته میراث فرهنگی نیز باید همکاری داشته و امکانی فراهم آورد که این اماکن برای بازدید گردشگران پویا باشد. وی مسئله ترافیکی در این منطقه را مطرح کرد و گفت: به دنبال گرفتن مصوبه ای هستیم تا تردد از این منطقه محدود شود و نیز سیستم اطفا حریق در بافت قدیم شیراز که در حال تدوین دنبال شود.
موضوع احداث درمانگاه در این منطقه و نیز احداث مدرسه که از خواسته های ساکنین سنگ سیاه است نیز مورد تأکید قرار گرفت. فرماندار شیراز نیز در پایان جلسه عنوان کرد: وضعیت عملکرد دستگاه ها باید مورد ارزیابی قرار گیرد. حیدر عالیشوندی افزود: باید امنیت در این منطقه ایجاد شود و دستگاه های نظامی و انتظامی تلاش کنند. وی در خاتمه عنوان کرد: شرح وظایف دستگاه ها مشخص شده و به آن‌ها ابلاغ می‌شود و در جلسات هفتگی که در محله انجام می شود، هر هفته این اقدامات بررسی و وظایف جدید نیز مشخص و مصوب می شود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه