عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۹۸

همخوان نبودن گفتار و رفتار برخی از متولیان تربیت، سبب بی رغبتی دانش آموزان به نماز است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سقاچی در جمع مدیران مدارس بخش خفر، ضمن برشمردن جایگاه خطیر معلمان، دبیران و رؤسای مدارس، از همت و تلاش این عزیزان در راستای اقامه نماز در مدارس و فراگیر شدن آن در مکان های متعلق به آموزش و پرورش قدردانی کرد.
وی گفت: اگر بخواهیم خانواده ای سالم، جامعه ای سالم و محیط اداری سالم و بی گناه و معصیت داشته باشیم، باید از ابتدا در مدارس سرمایه گذاری کرد.
قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس تصریح کرد: نسل پویا و موفق و دیندار، در گرو همت و تلاش خانواده و معلمان آموزش و پرورش است.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود، علل بی رغبتی به نماز جماعت را ضعف اعتقادی و عدم جاذبه های خاص‌، همخوان‌نبودن گفتار و رفتار بعضی از دست اندرکاران نظام تربیت، کمبود روحانی برای اقامه جماعت در مدارس، عدم‌بسترسازی برای برگزاری یک نماز جماعت مفید و مؤثر و بی توجهی و حضور‌نیافتن معلمان و مدرسان در صفوف نماز جماعت را بیشترین آسیب در راستای اقامه نماز جماعت در مدارس عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سقاچی گفت: امام راحل فرمودند: شغل معلمی شغل انبیاست که این بیان دلالت دارد بر خطیر بودن کار و راه معلمان؛ زیرا پیامبران آمدند تا انسان ها را به مسیر صراط حقه حق راهنمایی کنند، آمدند تا انسان را به قله رفیع و منیع انسانیت راهنمایی کنند، آمدند تا اِنقاذِ غریق کنند و انسان ها را خداجو، قیامت باور، خداترس و اهل دین و دیانت کنند که این راه را معلمان دنبال می کنند و این بهترین و برترین جایگاه برای خدمت به مردم است.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه