عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۴۹۹

قانون مطبوعات نیاز به بازنگری دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات صنفی خبرنگاران گفت: قانون مطبوعات باید جامع باشد و راهکارهایی برای حل مشکلات معیشتی خبرنگاران در آن لحاظ شود.
بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه خبرنگاران باید پیگیر مشکلات صنفی و معیشتی خود باشند، اظهار داشت: باید با بازنگری، قانون مطبوعات تبدیل به قانون جامعی شود که راهکارهای حل مشکلات خبرنگاران نیز در آن قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مجلس آماده حمایت از خبرنگاران است، گفت: خبرنگاران می‌توانند از طریق کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، مشکلات شغلی و بیمه خود را پیگیری کنند تا در صحن مجلس نیز بررسی شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش رسانه‌ها در جوامع پیشرفته افزود: رسانه‌ها باید در چهارچوب قانون، آزادی داشته باشند و نباید با اعمال سلیقه مانع فعالیت و شفاف‌سازی آن‌ها شوند. پارسایی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند با شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی، نظارت بر عملکرد مسئولان را افزایش دهند، خاطرنشان کرد: این امر سبب می‌شود جلوی انحرافات احتمالی گرفته شود؛ اما با محدود کردن رسانه‌ها، پنهان‌کاری گسترش می‌یابد. وی با بیان اینکه وضعیت رسانه‌ها در ایران مطلوب است، تصریح کرد: نحوه تعامل با رسانه‌ها باید تغییر کند و برخوردها دوگانه و ناشی از سلیقه‌گرایی نباشد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه