عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۲۳

سرطان های رایجی که بر روی مردان تاثیر می گذارند

فاطمه زرین چنگ ـ نیم نگاه
سرطان پروستات: (prostate cancer)
بعد از سرطان پوست، سرطان پروستات یکی از رایج‌ترین نوع سرطان به خصوص در ایرلند بوده است. گزارش شده است هر سال حدود ۳۰۰/۳ مرد در ایرلند به سرطان پروستات دچار می شوند.
ممکن است از هر ۸ مرد، یک نفر در طول زندگیش به این بیماری دچار شود. اگر سرطان پروستات در مرحل اولیه اش شناسایی شود، ممکن است به راحتی بتوان آن را درمان کرد.
سرطان پوست‌: (skin cancer)
هر ساله حدود ۴۰۰۰ مرد در ایرلند به سرطان پوست مبتلا می شوند. جالب است که بدانید سرطان پوست در بین مردان رایج تر از زنان می باشد‌. یک خبر خوب وجود دارد که سرطان پوست یکی از انواع سرطان‌هاست که تقریباً می شود از آن در صورتی‌که در مراحل اولیه شناسایی شود، پیشگیری کرد‌ و شناسایی این بیماری در مراحل اولیه باعث موفقیت در مراحل درمان می باشد.
سرطان بیضه: (Testicular)
این نوع سرطان به عنوان یک سرطان غیر‌رایج شناخته شده است. تقریباً هر ساله حدود ۱۷۰ مرد در ایرلند به این بیماری دچار می شوند‌. بر خلاف اکثر انواع سرطان‌ها، این نوع سرطان در مرد‌های ۴۵ ساله رایج تر است‌. خبر خوب این است که اگر این بیماری در مراحل اولیه شناسایی شود، مبارزه با آن بسیار آسان می باشد.
سرطان روده و شکم: (Bowel Cancer)
این نوع سرطان دومین سرطان رایج در بین مردان است‌ و تقریباً هر ساله حدود ۱۴۰۰ مورد از این بیماری گزارش شده است. ممکن است اکثر انسان‌ها ندانند که چگونه می توان از این بیماری پیشگیری کرد و در صورت شناسایی این بیماری، در مراحل اولیه می توان با آن مقابله کرد. روش‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری شامل‌: نگه‌داشتن خود در یک وزن ایده آل و سالم، انجام فعالیت‌های ورزشی، خوردن غذاهای مفید و کافی، مصرف نکردن نوشیدنی‌های الکلی. مردان با انجام این کارها می توانند ریسک ابتلا به این بیماری را در خود کاهش دهند.
سرطان ریه: (lung cancer)
بر خلاف اینکه کاهش چشم گیری در مرگ ناشی از سرطان ریه در بین مردان دیده می شود، این نوع سرطان هنوز هم سر دسته ی علل مرگ ناشی از سرطان، در بین مردها در ایرلند می باشد.
سرطان ریه نیز یکی از انواع سرطان‌هاست که می توان از ابتلا به آن پیشگیری کرد؛ زیرا ممکن است که بدانید یکی از دلایل اصلی این نوع سرطان، سیگار کشیدن می باشد؛ در نتیجه با نکشیدن سیگار می توان تا حدود زیادی از این نوع بیماری پیشگیری کرد.
سرطان دهان، سر، گردن:
این نوع از سرطان‌ها بسیار کمیاب هستند و تقریباً حدود ۲۵۰ مرد هر سال در ایرلند به این نوع سرطان مبتلا می شوند. دلیل گرفتن این نوع سرطان ناشناخته می باشد. خبر خوب این است که با یادگرفتن نکاتی و تغییر دادن سبک زندگی، می توانید ریسک ابتلا به این نوع سرطان را کاهش دهید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه