عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۲۷

سالانه بیش از ۱۴۰ تن عسل در نی ریز تولید می شود

 مسئول اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: سالانه ۱۴۰ تن عسل به ارزش بیش از ۲۸ میلیارد ریال در این شهرستان تولید می شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی‌ریز، نور الله بیات اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار کلنی کندوی زنبور عسل و ۳۰۳ بهره بردار در این شهرستان وجود دارد.
وی ادامه داد: این تولیدات عسل علاوه بر مصارف داخلی‌، به برخی کشورهای خارجی از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.
بیات گفت: با توجه به وسعت شهرستان نی ریز و داشتن مراتع مناسب و آب و هوای سازگار با پرورش زنبورعسل، امکان افزایش تعداد کندوها و تولید بیشتر این محصول در این شهرستان وجود دارد؛ طوری که می توان منطقه را به قطب تولید عسل فارس تبدیل کرد‌.
مسئول اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز افزود: حدود ۱۰۰ نفر از بهره برداران عضو شرکت تعاونی زنبورداران شهرستان هستند که تلاش می کنیم با ترغیب زنبورداران‌، بخش تعاونی ها تقویت شود.
بیات با اشاره به مشکلات زنبورداران نی ریز گفت‌: کمبود شکر، نبود ایستگاه تولید و پرورش ملکه در شهرستان‌، نبود کارگاه تولید کندو و همچنین نبود صنایع بسته بندی مناسب، از مشکلات زنبورداران در شهرستان نی ریز است که می طلبد زنبورداران منطقه و مسئولان ذی‌ربط، برای رفع موانع ایجاد اشتغال و تولید‌، گام های مؤثری بردارند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه