عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۳۱

صادرات انجیر استهبان به اروپا

استهبان بزرگ‌ترین انجیرستان دیم جهان را دارد که باغداران این روزها موفق شده اند محصول خود را به اروپا نیز صادر کنند؛ این در حالی‌ است که هزینه های حمل نیز کاهش یافته است.
 به گزارش خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها، شهرستان استهبان در استان فارس، دارای ۲۳ هزار هکتار انجیرستان است که حدود ۱۸ هزار هکتار آن بارور و بقیه نهال است. در این شهرستان، در فصول بارندگی با میانگین بارش ۳۵۰ میلیمتر، نزدیک به ۱۷ هزار تن انجیر تولید می شود.
این سطح وسیع، باعث شده از انجیرستان‌های استهبان به عنوان بزرگ‌ترین انجیرستان دیم جهان یاد شود.
اما طی چند سال گذشته، وضعیت این انجیرستان‌ها به دلیل خشک‌سالی نگران کننده شده و بسیاری از این انجیرستان‌ها که حتی قدمتشان به ۱۰۰ سال نیز رسیده، خشک شده یا با آسیب جدی مواجه شده اند.
بر اساس آمار، در سال جاری برداشت انجیر در این شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای داشته؛ به گونه ای که کارشناسان بر این باورند که بارش باران در فصل تابستان تأثیر زیادی در افزایش برداشت‌ها داشته است.
فرماندار شهرستان استهبان در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون آخرین وضعیت انجیرستان‌های استهبان که طی چند سال گذشته با خشک‌سالی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند، گفت: در گذشته که خشک‌سالی نبود، برداشت انجیر در این شهرستان به ۲۰ هزار تن در سال می‌رسید؛ اما در حال حاضر به دلیل خشک‌سالی، تولید این محصول کاهش چشمگیری داشته است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه