عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۳۲

ضرب‌الاجل برای بازگرداندن مازاد حقوق۲۰ میلیونی مدیران بانکی

دیوان محاسبات با تعیین مهلت سه روزه برای مدیران بانکی، آن‌ها را ملزم به برگرداندن مازاد مجموع حقوق و دریافتی‌های۲۰ میلیون تومانی ماهانه از ابتدای سال ۱۳۹۳ تاکنون کرده است.
به گزارش ایسنا، بعد  از اینکه در جریان فیش های حقوقی در چند ماه گذشته چند مدیر بانکی برکنار شدند، پرداخت تسهیلات به کارکنان بانک‌ها محدود به حداکثر ۲۵۰ میلیون تومان و اعطای تسهیلات از منابع قرض الحسنه به آن‌ها محدود شد، این بار دیوان محاسبات تصمیم تازه‌ای برای شبکه بانکی گرفته است.
 آن‌طور که یکی از مدیران ارشد بانکی به ایسنا اعلام کرده، دیوان محاسبات در روزهای اخیر، طی نامه‌ای به مدیران بانکی، آن‌ها را مکلف به بازگرداندن مبلغ مازاد ۲۰ میلیون تومان دریافتی در هر ماه کرده است. ظاهراً این موضوع تاکنون مدیران بانک‌های کاملاً خصوصی را در بر نگرفته و بانک‌های دولتی و نیمه دولتی را فعلاً شامل شده است.
جریان از این قرار است که از ابتدای سال ۱۳۹۳ تاکنون، مجموع دریافتی مدیران بانکی از حقوق، پاداش، عیدی، پرداختی های مجمع سالانه -که معمولاً تا چهار برابر حقوق است- تا حق مأموریت، حق رفاهی، پرداختی‌های پزشکی، پوشاک و نظایر آن، مورد محاسبه قرار گرفته است؛ در نهایت بعد از جمع این مبالغ، اگر پرداختی ماهانه به طور متوسط بیش از ۲۰ میلیون تومان باشد، یا به عبارتی هر مدیر بانکی که در طول یک سال بالغ بر ۲۴۰ میلیون تومان هر گونه دریافتی داشته، ملزم به بازپرداخت آن طی سه روز به خزانه است.
 نکته مورد توجه آن است که محاسبات انجام شده در مورد مجموع دریافت نقدی و غیر نقدی مدیران بانکی، به عنوان مبنای برگشت مازاد آن به طور ناخالص است و کسورات قبلی  از آن کسر نشده است، حتی مالیاتی که قبلاً از دریافتی کسر شده مجدد در دریافتی‌ها گنجانده شده است؛ اما ظاهراً مدیران بانکی نسبت نحوه این برخورد و مهلت تعیین شده معترض بودند و حتی اعتراض خود را به دیوان محاسبات اعلام کرده‌اند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه