عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۳۸

به واسطه آ‌زادی بیان در کشور ما هیچ‌کس حرفش در گلو خشک نمی‌شود

وزیر دادگستری گفت: خوشحالیم نمایشگاه مطبوعات با برنامه ریزی منظم و حضور اصحاب رسانه تشکیل می شود و بازدید کنندگان فراوانی دارد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در نشست خبری که با حضور اهالی رسانه در نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، افزود: جا دارد از مجموعه رسانه‌ها سپاسگزاری کنیم. خوشبختانه جمهوری اسلامی از ظرفیت فوق العاده نرم افزاری برخوردار شده و آن هم جامعه بزرگ اطلاع‌رسانی است.
وی ادامه داد: از تاریخی که پس از انقلاب شکل گرفته خوشحال باشیم. از همه اصحاب رسانه‌ها تشکر می‌کنیم. احساس توانایی مناسبی به دلیل داشتن این عقبه قدرت نرم داشته باشیم. امروز کسی نمی‌تواند در کشور  ما بگوید آزادی بیان نیست؛ چراکه هیچ خبری پنهان نمی‌ماند و هیچ کس حرفش در گلو خشک نمی‌شود و کسی نیست که حرف ناگفته داشته باشد؛ ولی باید ما آن را نظم دهیم.
وی ادامه داد: البته دغدغه‌هایی داریم؛ به‌خصوص در روزهای اخیر با اعلام مواضع متفاوتی روبه‌رو شدیم و این هم بخشی از فضای رسانه‌ای کشور است و باید جواب داده شود. ما هر چه در فضای نقد برویم مفید و شیرین است هر چند که ممکن است گاهی تلخ هم باشد. مبنای هر نوع نظر و عقیده و انتقاد باید در حیطه قانون باشد. اگر ما تسلیم قانون باشیم همه گفت‌وگوها سازنده خواهد بود.
وزیر دادگستری افزود: چندی پیش قانون سیاست‌های کلی انتخابات را داشتیم که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد. این سیاست‌های کلی در جهت رفع نقص‌هاست و تکامل بخشی، به قانون انتخابات است که بخشی از آن تبلیغات انتخاباتی است. شورای عالی مجازی برای قاعده‌گذاری درست تلاش می‌کند تا فضای مجازی طبق قاعده درست بتواند تأثیر خودش را در افکار عمومی داشته باشد.
وی افزود: فضای اقتصادی‌مان مهم است. وزارت ارشاد هم چندی پیش برای تبلیغات کالاها لایحه قانونی را ارائه داد که ما به دنبال تصویب آن در هیئت دولت و تقدیم به مجلس هستیم.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه