عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۴۴

راست یا چپ؟

 محمد حسین شفاعتیان
نگاهی به سال‌های گذشته پس از انقلاب اسلامی، نشان‌دهنده اوج و پیشرفت و عظمت انقلاب و خدمات ارزنده و بی شمار نظام جمهوری اسلامی به مردم است.
رژیم ستم‌شاهی طاغوت، با چشم بستن بر محرومیت‌های کشور، مسیری را برای خود تعریف کرده بود که با تکیه بر حمایت‌های آمریکایی و اروپایی و فشار بر گرده ملت، به عیش و نوش و خوشگذرانی های پهلوی و وابستگانش می‌رسید و به راستی پیشرفت های پس از انقلاب و خدمات برجسته به مردم غیر قابل انکار است؛ از راه و جاده گرفته تا آب، برق، گاز، دانشگاه و تحصیل و در یک کلام رفاه و امنیت که هیچ کارشناس منصفی قضاوتی نخواهد داشت به‌جز تأیید خدمات و تلاش‌های فراوان.
در این رهگذر هنوز کارهای ناتمامی برای پیشرفت و ترقی کشور باقی است و افسوس که برخی گام‌ها و تلاش ها دچار مسمومیتی عمیق گردیده و گاه به مرز توقف خدمت می انجامد. این مسمومیت عبارت است از: نگاه سیاسی به اقتصاد، فرهنگ، توسعه و رفع محرومیت‌ها و... و تا جایی پیش می رود که راست و چپ بودن و وابستگی های جناحی، در توسعه و پشیرفت شهرستان و استان آثار سوئی به جای می گذارد.
نکته مورد نظر در این مقاله آن است که امروز بیش از همیشه باید با نگاهی ژرف و مسئولیت‌پذیر، با اتحاد، وحدت و همدلی، بیش از پیش، با کنار گذاشتن نگاه سیاسی صرف به موضوعات، در جهت تعالی و پیشرفت استان و رفع محرومیت ها تلاش نماییم.
نگارنده بر این اعتقاد است که تا کنون لطمات فروانی از بی سلیقگی ها و دخالت دادن رفتارهای سیاسی در خدمتگزاری به مردم وارد شده است و این صدمات را باید در کوتاه ترین زمان از بین برد.
راهکار جدی و مشخص در استان فارس، گردهم آمدن بزرگان استان، صاحب نظران و اندیشمندان با همه سلائق و نگاه‌های سیاسی در کنار هم و هم عهد و قسم شدن برای حل مشکلات این استان زرخیز و کهن است.
برخی مشکلات استان همچون بیکاری، فقر، ورشکستگی کارخانجات، خشکسالی و مشکل آب، اعتیاد، افزایش طلاق، مشکل ازدواج جوانان و... هرگز با نگاهی سیاسی و دامن زدن به اختلافات و بازی های چپ و راست حل نخواهد شد؛ بلکه باید در فرصت های باقی مانده آستین ها را بالا زد و مسیر توسعه و پیشرفت و حل مشکلات را طی نمود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه