عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۵۵۵۶

آبشار رحمت آباد

آبشار رحمت آباد دراستان فارس واقع است. روستای رحمت آباد در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال باختری شهر جویم در دامنه بلندترین قله منطقه لارستان قرار دارد‌. ارتفاع رحمت آباد از سطح دریا ۱۲۷۵ متر و نسبت به شهر جویم که ۸۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، ۴۴۰ متر مرتفع تر است. درختان بادام کوهی و بنه و آویشن همراه با جانوران وحشی از قبیل پلنگ‌، بز کوهی‌، شغال‌، گرگ‌، روباه‌، خرگوش و کبک و نیز قلعه کیقباد‌، کاخ کیخسرو‌‌، غارهای زال و کبوتری‌، سرو کهنسال و سر به فلک کشیده‌، استخر های مصنوعی باستانی متعدد و مهم‌تر از همه آبشار همیشه جاری و مرتفع‌، زینت بخش مجموعه زیبای رحمت آباد است.
آبشار رحمت آباد با ۲۰ متر ارتفاع و آب بسیار سبک، در چهار فصل سال خودنمایی می کند. اطراف آبشار‌، باقی مانده آثار یک شهر کوچک در دشتی مسطح به چشم می خورد‌. در بالاترین قله این کوه، قلعه باستانی کیخسرو دیده می شود که عبور آب از تمامی اتاق‌ها و سالن ها و طبقه‌های آن و تعبیه استخرهای کوچک و متوسط در این مجموعه، رواج آیین میترائیسم در دوره های پیش از اسلام را در مکان مرموز و مقدس رحمت آباد جویم به یاد می آورد.
از سمت کوه‌های چاتیز جهرم که منطقه ای کوهستانی است و باید حدوداً ۳ ساعت کوهپیمایی انجام داد، این مسیر حدوداً ۵ کیلومتر می باشد‌. از مسیر جویم که به علت فرسایش جاده ی خاکی، با سواری می توان به سمت آبشار حرکت نمود‌. این مسیر حدوداً ۲۸ کیلومتر می باشد و حدوداً ۲۰ دقیقه راهپیمایی دارد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۵/۸/۱۹ -  شماره 5430
جستجو
جستجو
بالای صفحه