عناوین این صفحه
کد خبر: ۳۹۹۹۱
معاون سياسی‌اجتماعی فرمانداری شيراز در گفت‌و‌گو با نيم‌نگاه:

تشكيل شوراي فرهنگ عمومي در صدرا ضروري بود

زینب شهریاری - نیم‌نگاه
معاون سیاسی‌اجتماعی فرمانداری شیراز از عملیاتی‌شدن طرح‌های پژوهشی جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این کلان‌شهر خبر داد و در این باره خاطرنشان کرد: این مهم با همکاری دانشگاه‌ها و ارائه طرح‌ها به ستاد ساماندهی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دنبال خواهد شد.
 علی سعیدی در این مصاحبه با اشاره به موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: بنا به تاکید استاندار محترم فارس، محله‌محوری یکی از جمله برنامه‌هایی است که مدنظر قرار گرفته که با استفاده از معتمدین و افراد با نفوذ محلات تصمیم به ساماندهی همه محلات آسیب‌پذیر این کلان‌شهر گرفته شده است.
وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار اصحاب رسانه و صدا و سیما در این موضوع افزود: اگرچه نیروهای امنیتی و انتظامی در کنار راهکارهای سلبی، راهکارهای ایجابی هم باید انجام دهند اما با حضور و ورود جدی رسانه‌ها، مسائل فرهنگی و آگاه‌سازی از آسیب‌ها بیش از گذشته بر افکار عمومی مؤثر خواهد بود.
معاون سیاسی‌اجتماعی فرمانداری شیراز ادامه داد: مقرر شده همه ادارات و نهادهای متولی فرهنگ، برنامه‌های مدونی به ستاد ساماندهی آسیب‌های اجتماعی ارائه دهند و ستاد نیز با اجرای طرحی جامع، ساماندهی آسیب‌های اجتماعی را دنبال کند.
سعیدی از عملیاتی‌شدن طرح‌های پژوهشی جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شیراز خبر داد و در این باره خاطرنشان کرد: این مهم با همکاری دانشگاه‌ها و ارائه طرح‌ها به ستاد ساماندهی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دنبال خواهد شد.
وی به ساماندهی باغات اطراف شیراز که به یکی از عوامل چالش‌زا در موضوع آسیب‌های اجتماعی بدل شده هم اشاره و در این خصوص نیز اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی در این رابطه فعال شده و با تصمیمات کارشناسانه تلاش برای کاهش آسیب‌ها آغاز شده است.
صدرا؛ خلوتگاهی برای افزایش آسیب‌های اجتماعی
معاون سیاسی‌اجتماعی فرمانداری شیراز همچنین از تشکیل شورای فرهنگ عمومی شهر جدید صدرا برای نخستین بار خبر داد و گفت: تشکیل این شورا در صدرا ضروری بود؛ چرا‌که این شهر به خلوتگاهی برای افرادی که به آسیب‌های اجتماعی دامن می‌زنند، تبدیل شده است. 
سعیدی، ناهمگونی فرهنگی و قومیتی و وجود باغات زیاد در این شهر را از دلایلی برشمرد که موجب راه‌اندازی شورای فرهنگ عمومی در آن شده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۵/۱۴ -  شماره 5631
جستجو
جستجو
بالای صفحه