تازه‌ترین خبرها ...............................
LATEST NEWS
کد خبر: 2121 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۵/۱/۳۱ - 17:09
استاندار فارس:

تمکین و پذیرش نشان از برگزاری انتخابات سالم در فارس بود

نیم نگاه آنلاین - به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، محمد علی افشانی، در جلسه هماهنگی برگزاری مرحله دوم انتخابات در چهار حوزه انتخابیه که با حضور فرمانداران و بخشداران این چهار حوزه برگزار شد افزود: مطلوبیت برگزاری انتخابات در فارس در مرحله نخست از سوی مردم و تمام جریان های سیاسی و متولیان امر انتخابات نیز تایید شد و علت تمکین همه داوطلبان و پذیرش نتیجه انتخابات از سوی آنها نیز همین سالم برگزار شدن انتخابات بود.

وی ضمن قدردانی از حضور حماسی مردم در مرحله نخست انتخابات تصریح کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم شود که در مرحله دوم نیز مردم با اطمینان خاطر نسبت به صیانتی که از آرای آنها می شود در پای صندوق های رای حاضر شوند.

افشانی ادامه داد: نتیجه بررسی های انجام شده و گزارش هایی که از سوی فرمانداران ارائه شده بیانگر وجود آمادگی کامل برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در چهار حوزه باقیمانده است.

وی بیان کرد: مرحله دوم انتخابات حساست تر و رقابت در این مرحله نیز بسیار سنگین تر از مرحله نخست است و به همان میزان نیز باید پیش بینی های لازم انجام شود تا انتخابات در فضایی کاملا امن و آرام برگزار شود.

استاندار فارس آرامش روز رای گیری را در تامین امنیت انتخابات و پذیرش نتیجه انتخابات از سوی داوطلبان بسیار موثر دانست و افزود: انتخابات باید کاملا سالم برگزار شود چرا که ابطال یک صندوق هم ظلم است، ظلم به افرادی که به امید تاثیرگذار بودن رای خود در انتخابات شرکت می کنند و اگر صندوقی باطل شود آنها احساس خواهند کرد که این حق انتخاب از آنها گرفته شده است.

افشانی گفت: باید در مردم اعتماد ایجاد کنیم و به گونه ای رفتار نکنیم که این تصور ایجاد شود که برگزار کنندگان و مجریان انتخابات طرفدار یک تفکر و جریان خاص هستند.

وی اضافه کرد: البته هر فردی یک تفکر سیاسی دارد و این امری کاملا طبیعی است اما وقتی همین فرد در مقام اجرا قرار می گیرد باید خود را حافظ رای مردم بداند و ظیفه دارد از این رای صیانت کند.

استاندار فارس گفت: در مرحله دوم انتخابات نیز باید همانند مرحله نخست، صندوق های سیار به وسیله مینی بوس و با اتخاذ تدابیر لازم جا به جا شود.

افشانی ابراز امیدواری کرد که انتخابات به گونه ای برگزار شود که در فردای روز انتخابات هیچ مساله امنیتی و اجتماعی در استان وجود نداشته باشد و این مهمترین وظیفه ماست.

وی تصریح کرد: اینکه چه کسی انتخاب شود و رای بیاورد را مردم مشخص خواهند کرد و ما به عنوان متولیان برگزاری انتخابات همینکه انتخابات در فضایی آرام و با حضور حداکثری برگزار شود باید خوشحال باشیم.

مرحله نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه هفتم اسفند ۹۴ برگزار شد.

در این مرحله منتخبان مردم در ۱۱ حوزه انتخابیه مشخص شده و به مجلس راه یافتند و کار انتخاب نمایندگان چهار حوزه انتخابیه شیراز، داراب و زرین دشت، ممسنی و رستم و نی ریز و استهبان به مرحله دوم کشیده شد.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی رو جمعه دهم اردیبهشت برگزار خواهد شد.

مهر

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۶/۳۱ | شماره 6510
نظرسنجی
بالای صفحه