تازه‌ترین خبرها ...............................
LATEST NEWS
کد خبر: 2416 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۵/۳/۱۲ - 20:59
استاندار فارس در نشست هیئت امنای خیرین تأمین سلامت استان:

هیچ مدیری نباید سر راه مردم برای انجام کار خیر قرار گیرد

سمیرا مولودی- نیم نگاه

نشست هیئت امنای خیرین تأمین سلامت استان فارس عصر دیروز با حضور استاندارد، آیت الله دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی،دکتر ایمانیه رئیس دانشکده علوم پزشکی و جمعی از اعضای مجمع خیرین تأمین سلامت استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نیم نگاه ، محمد علی افشانی استاندار فارس در این نشست با اشاره به کار بزرگ خیرین گفت: خیرین با اعمال نیک خود نشان دادند که در مقابل هم نوعان خود احساس مسئولیت می کنند و درد آنان را لمس کرده و در پاسخ به این درد اقدام می کنند.

وی ابراز داشت: انفاق و نیک اندیشی از دیرباز در این سرزمین ریشه داشته است و بخش مهمی از فرهنگ ما را تشکیل می دهد و جزو جدا نشدنی از فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

افشانی گفت: من در جمع خیرین کار نمی کنم، من با کار خیرین عشق می کنم. و توفیق می خواهد که انسان در این کار، برنده شود و شما خیرین برندگان الهی هستید و هر چه انسان وارد کار خیر شود به همان اندازه روزی او افزایش می یابد.

وی با تأکید بر این که تمام تلاش خود را برای گسترده فعالیت خیرین در حوزه سلامت به کار خواهد گرفت اظهار داشت: شما خیرین با این کار، به دیگران آموزش عملی می دهید که آنها نیز در این امر سهیم شوند و هر چقدر تعداد خیرین بیشتر شود، جامعه ما سالم تر و زیباتر خواهد بود و اعمال ما نیز انسانی تر می شود. در عصری که ما زندگی می کنیم خیلی ها دوندگی می کنند که جمع کنند ولی خیرین دوندگی می کنند که پخش کنند.

استاندار خاطر نشان کرد: در بودجه سالهای 82 تا 84 قانونی بود که به هر میزان خیرین کمک کنند به همان میزان دولت کمک خواهد کرد ولی با کمال تأسف بعدها این قانون حذف شد.

وی گفت: هیچ مدیری در هیچ نقطه ای از استان نباید سر راه مردم برای انجام کار خیر و نیک قرار گیرد و اگر کسی هم این کار را انجام داده باید روش خود را اصلاح کند.

افشانی به خیرین توصیه کرد که اصرار به ورود در ساختار دولتی را نداشته باشند بیان کرد:  دولت را رها کنید و سعی در پیدا کردن رابط داشته باشید. دولت جایی که نیاز به حل مسئله ای داشته باشد همکاری می کند و  موانع تا جایی که امکان پذیر است برداشته می شود.

 استاندار با بیان اینکه وجود آیت اله دستغیب در جمع خیرین سلامت استان عاملی برای موفقیت هر چه بیشتر این مجموعه است بیان کرد: این توفیق بزرگی است که نصیب شما شده است تا قدم های بزرگی را در این مسیر با لطف و عنایت پروردگار بردارید.

آیت الله دستغیب در این نشست با اشاراتی به سوره یوسف و توصیه یعقوب به پسرانش برای ورود به شهر مصر که گفته بود از یک در وارد نشوید و از درهای متعدد وارد شوید گفت: خیرین فقط متوجه یک باب نباشند و به صورت گروهی از یک در وارد نشوند و اگر همه نگاهها به یک قسمت باشد بسیاری از مسائل عمده جامعه راکد خواهد ماند.

وی حضور و مشارکت همه مسئولین و مردم را در ساخت و تامین مراکز سلامت لازم دانست و گفت: مجمع خیرین تأمین سلامت استان از بدو شکل گیری تاکنون روند رو به رشد خوبی داشته که این موفقیت را مرهون تلاش های دکتر ایمانیه است.

دکتر ایمانیه رئیس دانشکده علوم پزشکی شیراز گفت :به برکت حضور پر رنگ خیرین در استان قدرت عمل بیشتری را در اجرای طرح ها نسبت به دیگر شهرهای کشور دارا می باشیم.

وی افزود:مشکل عمده در ساخت مراکز درمانی خیرساز موانع شهرداری است که امیدواریم این مشکلات حل شود البته ما نمی خواهیم به اصول شهرسازی لطمه ای وارد شود بلکه انتظار داریم با توجه به مساحت های مختلف زمین های اهدایی خیرین همکاری بیشتری جهت احداث مراکز درمانی انجام شود.

وی در ادامه به تشکیل مجمع خیرین شهرستان ها اشاره کرد و گفت: مجمع خیرین شهرستان در ماه دو بار با حضور فرمانداران تشکیل شود که وجود فرمانداران در جلسات مجمع باعث دلگرمی خیرین می شود.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه فارس مراکز موقوفه زیادی دارد اظهار داشت: بسیاری از این موقوفات که بعضا برخی  از آنان میلیاردها قیمت دارند یا تصرف شده اند و یا توسط عده ای غصب شده است و با تشکیل ستاد ویژه ای با کمک قوه قضائیه و نیروی انتظامی می شود به آن رسیدگی کرد.

دکتر ایمانیه بودجه تخصیص داده شده به علوم پزشکی شیراز را 30 میلیارد بیان کرد و گفت:شایسته است شرایطی ایجاد شود که به هر میزانی خیرین در حوزه سلامت کمک میکنند دولت نیز هزینه نماید.  

دستجردی رئیس مجمع خیرین تأمین سلامت استان نیز در این نشست به شرح کارهای انجام شده توسط مجمع خیرین تأمین سلامت پرداخت و تابنده رئیس بیمارستان کوثر نیز به اشتغال زایی گسترده ای که با مشارکت خیرین در ساخت مراکز بهداشتی درمانی صورت میگیرد اشاره کرد و اظهار داشت:وقتی بیمارستانی احداث می شود چندین پرسنل مشغول به کار میشوند که این بیانگر آن است کمک خیرین در حوزه سلامت علاوه بر اینکه به سلامت جامعه کمک می کند در اشتغال زایی نیز نقش دارد. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۳/۵ | شماره 6132
نظرسنجی
بالای صفحه