تازه‌ترین خبرها ...............................
LATEST NEWS
کد خبر: 2700 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - 21:36

# شیراز-۲۰۱۷

زینب شهریاری ـ نیم‌نگاه
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس تأکید دارد که اعطای عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام، به شهر ادب و فرهنگ و هنر و عرفان و فلسفه، مایه افتخار است و همه مسئولان با انجام وظیفه باید در این امر مهم، آبروی جمهوری اسلامی و استان و شهر شیراز را حفظ کنند.
به گزارش نیم نگاه، هادی پژوهش جهرمی صبح پنجشنبه در سومین جلسه هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری افتتاحیه پایتخت جوانان جهان اسلام با اعلام این خبر که آیین افتتاحیه شیراز، پایتخت جوانان جهان اسلام، ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در مجموعه فرهنگی هنری حافظ شیراز برگزار خواهد شد، بیان کرد: حضور نمایندگان و جوانانی از ۵۸ کشور اسلامی در مراسم افتتاحیه، فرصتی مهم برای ایجاد ذهنیت و فضای مثبت از جمهوری اسلامی ایران و شهر شیراز است که می تواند در گسترش فرهنگ اسلامی نقش بسزایی داشته باشد.
وی با یادآوری این نکته که پایتخت جوانان جهان اسلام متعلق به جمهوری اسلامی است و شهر شیراز میزبانی این پایتخت را در اختیار دارد، افزود: تمام مسئولان کمیته ‌های متناسب با وظایف اجرایی خود دارند تا مراسمی در خور شهر فرهنگی شیراز و سومین  حرم اهل بیت(ع) برگزار کنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس همچنین در این جلسه به علاقه‌‌مندی همه کمیته ‌ها برای ایفای هرچه مطلوب ‌تر نقش و مسئولیت خود اشاره کرد.
کامیاب: شیراز در اعطای عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام به عنوان یک جهان‌شهر به دنیا معرفی شود
مدیر کل ورزش و جوانان فارس نیز در بخش دیگری از این نشست با تأکید براین مطلب که با استفاده از فرصت پیش رو می توان شیراز را به عنوان یک جهان‌شهر به دنیا معرفی کرد، گفت: انتخاب این شهر به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام، اعتباری بین المللی است؛ اما بدون کمک دیگر دستگاه‌ها، برنامه‌های پایتخت جوانان جهان اسلام اجراشدنی نیست.
حیدر علی کامیاب با اشاره به فرصت طلایی کسب این عنوان برای معرفی هرچه بیشتر شهر شیراز به جهانیان، به ویژه مردم کشورهای اسلامی گفت: با توجه به پیشینه تاریخی این شهر و موقعیت فرهنگی آن، برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای شایسته، می تواند شیراز را به شهری بین‌المللی تبدیل کند.
وی با بیان اینکه مسئولان سازمان همکاری اسلامی، شناخت بسیارخوبی از تاریخ، فرهنگ و مفاخر شهر شیراز دارند، تصریح کرد: این شهر در طول زمان آثار تاریخی بی نظیر و ارزشمندی را به یادگار گذاشته و این موضوع باعث شده تا به عنوان کلکسیون ویژه ای از میراث فرهنگی و معنوی مطرح باشد. وی باتأکید بر اینکه  برای به دست آوردن جایگاه ویژه شیراز درعرصه بین المللی، عزم جدی داریم، گفت: سال ۲۰۱۷ می تواند نقطه عطف حرکت به سمت این هدف بزرگ باشد. این رخداد در معرفی کلان شهر شیراز به عنوان یک شهر فرهنگی، مذهبی در بین کلان شهر های جهان اسلام، قطعاً اثر گذار خواهد بود و امید می رود با هماهنگی دستگاه های متولی شاهد اتفاقات فرخنده ای در این بخش باشیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۳/۶ | شماره 6415
نظرسنجی
بالای صفحه