تازه‌ترین خبرها ...............................
LATEST NEWS
کد خبر: 53458 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۱/۱۶ - 01:05

سلطانی‌فر: مسابقات و لیگ‌های فوتبال به یک‌باره آغاز نمی‌شوند/ تیم‌ها فرصت تمرین دارند

وزیر ورزش و جوانان به باشگاه‌های فوتبال اطمینان داد که پیگیری مسابقات و لیگ‌ها به یک باره نخواهد بود.

به گزارش نیم نگاه ، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: در جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش که در فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد، با حضور اساتید و پزشکان بزرگوار این فدراسیون مباحث مثبت و اطلاعات خوبی رد و بدل شد. به منظور قطع زنجیره کرونا تمام اماکن ورزشی و باشگاه‌ها تعطیل شده است، با این حال ورزشکاران حرفه‌ای و آماتور با آموزش‌هایی که دیده اند و همت خودشان فعالیت‌های خود را کاملا تعطیل نکرده و در منزل با استفاده از ابزار و امکاناتی که دارند به تمرین می‌کنند.

او افزود: به هرحال الان حدود یک ماه و نیم است که مسابقات ورزشی در سطوح مختلف و در تمام رشته‌ها متوقف شده است تا بتوانیم از شیوع و گسترش این بیماری جلوگیری کنیم. باید ببینیم برنامه‌های مقابله با کرونا و موفقیت‌های حاصله چگونه بوده است تا بتوانیم با یک افق بهتری برای ادامه مسابقات مختلف تصمیم گیری کنیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به اقدامات خوبی که مدافعان عرصه سلامت در کادر بهداشتی - درمانی کشور و مدیران دولتی انجام داده اند، مدیریت بیماری کرونا در کشور وضعیت مناسب تری به نسبت هفته‌های گذشته پیدا کرده و بهتر می‌توانیم به نیاز‌های مردم و کسانی که دچار این بیماری هستند، پاسخ دهیم.

او تصریح کرد: قطعا پیگیری مسابقات و لیگ‌ها به یک باره اتفاق نخواهد افتاد و ستاد مقابله با کرونا در ورزش زمان لازم را برای آماده سازی و تمرینات تیم‌ها در نظر خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی، افزود: فعالیت‌های خوبی را در این فدراسیون از نزدیک شاهد بودیم و فکر می‌کنم نیاز است تا حرکت کامل تری انجام دهیم تا خدمات هم کامل‌تر شود. شرایط خاصی به وجود بیاوریم تا بتوانیم برای ورزشکاران که در مراحل مختلف ورزشی دچار آسیب می‌شوند، یا در مرحله توانمندسازی خود سرویس‌هایی بدهیم تا آن‌ها بتوانند هرچه سریع‌تر به ورزش و فعالیت‌های ورزشی برگردند و با دانشی که متخصصان پزشکی ورزشی ما دارند بتوانیم شرایط مناسب تری را برای این قشر فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: مباحث زیادی در این خصوص مطرح شد و شرکت کنندگان در جلسه به این جمع بندی رسیدند که به منظور تکمیل خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی یک مرکز جامع به عنوان مکمل خدمات برای این فدراسیون راه اندازی شود. در گذشته در این رابطه زمینی در مجموعه ورزشی آزادی در نظر گرفته شده بود و در مرحله مشاوره قرار داشت که به زودی با برگزاری نشست‌های تخصصی و همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و فدراسیون پزشکی ورزشی به زودی کار ایجاد این مرکز را آغاز می‌کنیم.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۲/۲ | شماره 6671
نظرسنجی
بالای صفحه