تازه‌ترین خبرها ...............................
LATEST NEWS
کد خبر: 54930 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۹/۲۳ - 10:56

وزیر بهداشت: ظلم دشمن به ملت ایران‌ در این چند سال ‌‌پس از واقعه کربلا بی‌نظیر است / اجازه واردات دارو را به ایران نمی‌دادند

‌وزیر بهداشت گفت: ظلمی که در این چند سال به واسطه انواع ‌تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر مردم ایران رفته پس از واقعه کربلا بی‌نظیر است.

سعید نمکی در مراسم افتتاح پروژه‌های درمانی خراسان جنوبی با اشاره به مدیریت کرونا در ایران اظهار داشت: مردم نمی‌دانند در این مدت چه بر ما در مدیریت بیماری کرونا گذشت، اما باور کنید ‌‌بعد از آنچه که بر امام حسین و یاران باوفایش در کربلا گذشت، ‌بر ملتی مانند ایران در این سال‌ها که دشمن همه راه‌ها را بر‌ ما بسته بود‌ نگذشته بود.

وی با بیان اینکه دشمن ورود دارو و تجهیزات را بر روی کشور بسته بود، افز‌ود: در اوج تحریم و کمبود اعتبارات باز هم از تلاش باز نایستاده‌ایم و افتتاح پروژه‌های درمانی را در کشور‌ شاهد هستیم، امسال اولین سالی است که در اوج تحریم و گرفتاری در بلای کرونا بیش از 10 هزار تخت بیمارستانی افتتاح می‌کنیم.

نمکی با بیان اینکه امسال صدها خانه بهداشت و مراکز درمانی، آموزشی و رفاهی افتتاح می‌کنیم تصریح کرد:  این به عنوان سند افتخار جمهوری اسلامی ثبت خواهد شد که مدیران و مسئولان نظام با وجود همه سختی‌ها و تحریم‌ها تلاش کردند و این افتخار بی بدیل را ثبت کردند.

وی بیان کرد: ما در یک جنگ اقتصادی، تحریم اقتصادی و یک جنگ سازمان یافته رسانه‌ای قرار داریم و از افراد نفوذی داخل نیز ضربه می‌خوریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امسال 3 دستگاه سی تی اسکن خراسان جنوبی اختصاص یافت یادآور شد: ارسال یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان بشرویه نیز در دستور کار است و چند دستگاه اکسیژن ساز نیز ارسال کردیم.

نمکی اظهار داشت: دستگاه اکسیژن ساز مشکل ما در کشور بود و ما با کاهش ظرفیت اکسیژن ساز روبه رو شدیم و تا یک ماه آینده چیزی به عنوان کمبود اکسیژن ساز نداریم.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی نیز چند دستگاه فرستادیم و چند دستگاه دیگر نیز ارسال خواهد شد. ‌

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۱/۵ | شماره 6612
نظرسنجی
بالای صفحه